TEB Dijital Kampüs TEB Dijital Kampüs

TEB Dijital Kampüs

Teb dijital kampüs, TEB Aile Akademisi ve İş Birlikleri Dijital Finansal Okuryazarlık Akademisi Online Akademi Eğitim Kurs Alanına giriş yapın. Korona döneminden önce yaygın olarak Üniversite öğrencilerinin kullandığı online akademi Korona döneminden sonra tüm bireyler için aktif olarak kullanılmaya başlamıştır.

Teb dijital kampüs Aile Akademisi de bu yenilik ile birlikte aile ve bireylerine “Ekonomi Ailede Başlar” düşüncesi ile online olarak ekonomi eğitimleri vermeye başlamıştır.

TEB Aile Akademisi Nedir?

Ekonomi Ailede Başlar” düşüncesi ile tüm Türkiye’yi finansal okuryazarlık alanında bilinçlendirmek, eğitmek ve kişilerin finansal okuryazarlık düzeyinde ölçülebilir bir iyileşme sağlamak hedefiyle 2012’de TEB Aile Akademisi’ni kurduk. 

Eğitimci sertifikasına sahip şube müdürlerimiz ve gönüllü TEB çalışanları tarafından verilen eğitimlerde katılımcılara; bütçe oluşturma ve yönetimi, aile giderlerini kontrol altında tutma taktikleri, borçların doğru yönetimi, yatırım yaparken dikkat edilmesi gerekenler, bireysel emeklilik, kredi ve kredi kartlarının doğru kullanımı gibi konularda bilgi veriyor, katılımcılarımızın sorularına şeffaflık ile yanıt veriyoruz.

Kurulduğu günden bu yana, Unıcef ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü işbirlikleri, Teb Cocuk ve özel sektör, kamu, belediyelerde verilen birebir eğitimler ile yaklaşık 19 milyon bireye finansal okuryazarlık eğitimi veren TEB Aile Akademisi ücretsiz olup, müşterimiz olsun olmasın herkese açıktır.  Talep eden tüm özel sektör ve kamu firmaları, kuruluşlar, dernekler, odalar ve okullarda eğitim verebilmekteyiz.

TEB Dijital Kampüs 2022

Dijital Kampüs 2022 yılında, hibrit teknoloji prestijli kurumlar için tasarlanmış güçlü bir öğrenme platformudur. Her gün 24 saat çevrimiçi eğitim ile öğrenciler, kurs içeriğine her yerden ve her zaman erişebilir. Kullanıcılar forumlarda kurs eğitmenleri ve diğer öğrencilerle etkileşime girebilir, makaleler gönderebilir ve anlık bildirimler alabilir. Uygulama aynı zamanda bir takvimle de senkronize edilebilir, böylece kullanıcılar bir dersi kaçırmadan önemli sınıf tarihlerini görebilirler.

Dijital Kampüs Platformları, 2016 yazından bu yana dijital filmleri Pace Üniversitesi öğretim üyeleriyle paylaşmak için kullanılıyor. Bundan önce, kütüphanede filmleri öğrencilerin kullanımına açık hale getiren telif hakkı kısıtlamaları vardı. Dijital Kampüs ile öğrenciler film indirebilir ve bir yıl boyunca izleyebilir. Bu hizmeti kullanmak için, kullanıcıların mevcut Pace bileşenleri olarak oturum açmaları gerekir. Kütüphanede ayrıca fakültenin erişebileceği bir öğrenci rehberi bulunmaktadır.

Bir doküman yönetim sistemi, öğrenci bilgi sistemlerinin işlevselliğini artıracaktır. Belgelerin erişilebilirliğini destekleyecek, gerçek zamanlı işbirliği ve etkileşimi mümkün kılacak ve idari verimliliği artıracaktır. Bir doküman yönetim sistemi de kurumsal güvenliği artıracaktır. Öğrenci kayıtlarında saklanan bilgi ve verileri koruyacaktır. Ayrıca fakülte ve personele günlük görevlerinde yardımcı olacaktır.

TEB Dijital Kampüs

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Aile Akademisi, eğitim ve öğretim faaliyetleri için kullanılan bir dijital kampüstür. Bu platform, öğrencilerin ve ailelerin eğitim sürecine katılmalarını ve öğrenmelerini kolaylaştırmak amacıyla tasarlanmıştır. TEB Aile Akademisi, öğrencilerin okullarda elde ettikleri bilgi ve becerilerin evde de devam etmesini sağlar.

Bu sayede öğrencilerin eğitim sürecinde daha etkili bir şekilde yer almaları ve daha iyi sonuçlar elde etmeleri mümkün olur. Ayrıca, TEB Aile Akademisi, öğrencilerin ve ailelerin eğitim sürecinde daha aktif rol almalarını sağlar. Öğrenciler ve aileler, eğitim materyallerine erişebilir, ödevleri yapabilir ve öğretmenlerle iletişim kurabilirler. TEB Aile Akademisi, öğrencilere online dersler, çalışma grupları ve sınavlar gibi eğitim araçları sunar. Ayrıca, öğrencilerin ve ailelerin eğitim sürecinde deneyim kazanmalarını sağlamak için özel etkinlikler düzenlenir.

Dijital Kampüs TEB Faydaları

  1. Erişilebilirlik: TEB Dijital Kampüs, internet erişimi olan her yerden erişilebilir, öğrencilere ve ailelere istedikleri zaman eğitim materyallerine erişim imkanı sunar.
  2. Zaman ve mekân sınırlaması olmaksızın öğrenme: Öğrenciler ve aileler, istedikleri zaman ve istedikleri yerden eğitim materyallerine erişebilir ve öğrenmeye devam edebilirler.
  3. Öğretmen ile iletişim: TEB Dijital Kampüs, öğrencilere ve ailelere öğretmenlerle anında iletişim imkanı sunar. Öğrenciler ve aileler, öğretmenlerle dersler hakkında sorular sorabilir ve ödevleri hakkında bilgi alabilirler.
  4. Çoklu öğrenme araçları: TEB Dijital Kampüs, öğrencilere online dersler, çalışma grupları, sınavlar, video dersleri, animasyonlar ve interaktif materyaller gibi çoklu öğrenme araçları sunar.
  5. Eğitimin sürekliliği: TEB Dijital Kampüs, öğrencilere ve ailelere okul dışında da eğitim sürecine katılmalarını ve öğrenmelerini sağlar. Bu sayede öğrencilerin eğitim sürecinde daha etkili bir şekilde yer almaları ve daha iyi sonuçlar elde etmeleri mümkün olur.
  6. Öğrenme hızının kişiselleştirilmesi: TEB Dijital Kampüs, öğrencilere ve ailelere kendilerine uygun öğrenme hızını seçme imkanı sunar.
  7. Etkileşimli öğrenme: TEB Dijital Kampüs, öğrencilere ve ailelere etkileşimli öğrenme deneyimi sunar, öğrencilere ve ailelere öğrenme sürecinde aktif rol almalarını sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir