Valorant Hata Kodu 68 Valorant Hata Kodu 68

Valorant Hata Kodu 68

Valorant Hata Kodu 68, birçok oyuncunun sıklıkla karşılaştığı durumlardan biri olabilir. Burada Riot istemcisinin çalışmadığından bahsedilmektedir. Riot istemcisi çöktüğünde, ekranda hata kodları çıkarak çalışmayan bazı dosyaların olduğu anlatılır. Valorant günümüzde oldukça popüler olan birinci şahıs nişancı oyunudur. Her yaştan gence ve çocuklara hitap eden görüntü kalitesiyle de oynaması oldukça keyiflidir. Bir çeşit mücadele oyunu olan Valorant farklı karakterlerin takımlar halinde birbirleriyle rekabet ettiği bir platformdur.

Valorant için oluşturulan Vanguard yazılımı ise oyunda yapılmak istenen hileleri engellemek adına kurulmuştur. Oyun çalışmadığında, oynatıcı ekranında bir hata kodu görüntülenir. Bu durumla ilk kez karşılaşan yeni başlayanlar veya oyuncular bu sorunu nasıl çözeceklerini bilemeyebilirler. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır, bu da oyuncuların sorunu kısa sürede çözmesi için yeterli olacaktır.

Valorant Hata Kodu 68

Valorant hata kodu 68 sahip olunan içeriklere ulaşılamadığını belirtmektedir. Bunun için Riot istemcisi’nin yeniden başlatılması gerekmektedir. Riot istemcisinin yeniden başlatılması için öncelikle oyunla alakalı her şeyin kapatılması gerekir. Daha sonra görev yöneticisinden Valorant’a sağ tıklanarak Görevi’i sonlandır seçeneğine tıklanmalıdır. Bu şekilde istemci arka planda durdurulur, yeniden başlattığınızda sorun muhtemelen çözülür kısaca bir restart atmanız gerekir. Yeniden başlatmadan önce Riot ve Vanguard yazılımları da görev yöneticisinden durdurulmalıdır. Artık oyun tekrardan açıldığında hatanın çözüldüğü görülebilir.

Valorant Hata Kodu 68 Açıklaması ve Nedeni

VALORANT, sahip olduğun içeriklere ulaşamıyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.

Valorant’taki 68 hata kodu nedir?

Valoranttaki-68-hata-kodu-nedir

Hata kodu 68, Valorant istemcisi sunucularla bağlantı sorunları yaşadığında ortaya çıkar ve bu sizin tarafınızdan bir hata olabilir veya Riot’un, daha özel olarak Valorant’ın DDoS koruma sağlayıcısı olan Cloudflare’de olabilir.

Arıza sizin tarafınızda ise:

Sizin tarafınızdaki bir internet sorunu nedeniyle 68 hata kodu oluyorsa, bunu düzeltmek için yapabileceğiniz birkaç şey aşağıda verilmiştir:

1. Oyunu yeniden başlatmak

Valorant istemcisini yeniden başlatmak hemen hemen her hata kodunu düzeltir ve aynı durum 68 hata kodu için de geçerlidir.

2. Bilgisayarınızı yeniden başlatma

Hata kodu 68 esas olarak bir ağ sorunu olsa da, Valorant’ın hile önleme yazılımı Vanguard, bunun arkasındaki gerçek suçlu olabilir. Vanguard ile ilgili herhangi bir sorunu çözmek için, hızlı bir PC yeniden başlatma en iyi çözümdür.

3. Ağ bağlantınızı kontrol etme.

Bu sorun internet yönlendiricinizde ve internet bağlantınızda olabilir. Yönlendiricinizi yeniden başlatmak ve internet bağlantınızı kontrol etmeyi deneyin.

4. Riot’un destek masasına başvurun.

Riot, şikayetlere ve sorulara anında yanıt veren destek ekibine sahiptir. Riot’un Valorant destek sayfasına gidebilir ve şikayetlerinizi ve sorunlarınızı iletebilirsiniz.

Kaynak

https://support-valorant.riotgames.com/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir