Val 29 Valorant Hata Val 29 Valorant Hata

Val 29 Valorant Hata – Valorant Hata Kodu 29

Val 29 Valorant hata, Valorant Hata Kodu 29 kodunun sebebi genellikle güvenlik duvarı ile oyun arasındaki bir anlaşmazlık sonucu ortaya çıkmaktadır. Oyuncunun kullandığı cihazda yüklü olan antivirüs programı uygulamanın hata vermesine neden olabilir. Valorant oyun esnasında karşılaşılan hata kodlarının çözümleri oldukça basittir. Bunun için bahsettiğimiz işlem adımlarını sırasıyla tekrarlamak yeterli sonuçlar sağlayacaktır. İşlem adımlarında öncelikle;

 • Windows Güvenlik Duvarı’nın Valorant oyununa tanımlı olduğundan emin olmak gerekmektedir. Valorant oyunu ile güvenlik duvarı arasındaki uyumsuzluk hata kodunun oluşmasına neden olabilir.
 • Eğer oyun tanımlı değilse Windows Defender Güvenlik Duvarı’ndan Programın Windows Güvenlik Duvarı’nı Aşmasına İzin Ver seçeneğine tıklanmalıdır.
 • Daha sonra Ayarları Değiştir kısmına tıklanarak Valorant ve Riot İstemcisi’nin hepsi temizlenmelidir. Başka bir uygulamaya izin ver denilerek yeni bir seçenek eklenmelidir. Buradaki yeni güvenlik duvarında özel konum oluştururken Valorant.exe dosyası seçilmelidir.
 • Aynı işlem Vanguard hile koruma programında ve İstemci’de de yapılmalıdır.

Bu seçenek dışında bilgisayarda çalışan mevcut antivirüs programının kapatılması veya oyunu yönetici olarak çalıştırmak gibi alternatifler de bulunmaktadır. Oyunu yönetici olarak çalıştırmak için oyunun Komut İstemi simgesine sağ tıklanarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğine tıklanmalıdır. Daha sonra parola bilgisi istendiğinde girilerek Tamam denilmelidir. Kısa yoldan da Shift+Ctrl tuşlarını basılı tutarak bir program yönetici olarak çalıştırılabilmektedir. Windows + R tuşu kombinasyonu veya görev yöneticisinden de bu işlemi gerçekleştirmek mümkündür.

KOD NOANLAMIÇÖZÜMÜ
0Bağlantı HatasıVALORANT’ı ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
1Bağlantı HatasıVALORANT’ı ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
4Görünecek ismin geçersiz.Riot Hesap Adı’nla ilgili bir sorun var. Onu buradan değiştirebilirsin.
5Hesap başka yerde oturum açmış durumda.Tüm cihazlardaki oturumunu kapatmalısın.
7Oturum hizmetine bağlanılamıyor.Hesabın askıya alınmış olabilir. Ayrıntılı bilgi için lütfen e-postanı kontrol et. Sorun, platform kaynaklı olabilir. Ayrıntılı bilgi için VALORANT Discord’unu ve Destek Sitesi duyurularını kontrol etmeyi unutma.
8 – 21Riot İstemcisi’ne ilişkin sorunlar.Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
29Bu, ağ bağlantısına ilişkin bir sorun.Güvenlik duvarının VALORANT’a izin verdiğinden lütfen emin ol. Daha detaylı talimatlar için buraya bakabilirsin.
31Oyuncu adı bilgisine ulaşılamıyor.Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
33Riot İstemcisi işlemi kapatıldı.Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
38Bağlantı HatasıVALORANT’ı ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
39Sunucu Kullanım DışıSunucu planlı veya acil bakımlar nedeniyle devre dışı olabilir. Lütfen daha sonra tekrar oturum açmayı dene.
43Bir sistem süre aşımına uğradı.Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
44Vanguard devreye girmedi.Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı kaldır ve VALORANT’ı yeniden başlat.
45Vanguard’ı yeniden başlatman gerekiyor.Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı kaldır ve VALORANT’ı yeniden başlat.
46Platform kullanılamıyor.Bu duraklatma, mühendislerimizin çalışabilmesi için planlı olarak yapıldı. Lütfen daha sonra tekrar oturum açmayı dene.
49Sohbet başlatılamadı.Sohbetle ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
50Sesli sohbet başlatılamadı.Sohbetle ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
51Grup oluşturulurken bir hata oluştu.Grup Sistemi’yle ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
52Oyuncuların beceri bilgilerine ulaşırken bir hata oluştu.Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
53Riot İstemcisi sohbetine ilişkin sorunlar.Sohbetle ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
54İçerik hizmeti hatası.VALORANT, içeriğini yükleyemedi. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
55Uygulama Onarım Yöneticisi Başlatma Hatası (ApplicationRepairManagerInitFailure)Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
56Yasal Veri Başlatma Hatası (LegalInfoInitFailure)Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
57Oyuncu İletişimini Başlatma Hatası (PlayerAffinityInitFailure)Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
58RSO Doğrulama Hatası (RSOValidationFailure)Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
59Oturum Açma Sırası Hakkı Yakalama Hatası (LoginQueueFetchTokenFailure)Oturum açmayla ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat ve Destek Sayfası’ndaki yardım makalelerine göz at.
60Yama Başlatma Hatası (PatchInitFailure)Oyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
61VALORANT’tan uzaklaştırıldın.Bu hatayı görüyorsan lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
62Ping Ölçülecek Oyun Modülü Yok Hatası (NoGamepodsToPingFailure)Bağlantınla ilgili ters giden bir şeyler var galiba. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
63Yönetici Silindi (ManagerDeleted)Oyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
64Oturum Erişimi Hatası (SessionFetchFailure)Oyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
65PatchAvailabilityInitFailureOyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
66ContentIndexInitFailureOyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
67ChatFriendMetadataInitFailureVALORANT’ı ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
68CapEntitlementsFetchErrorVALORANT, sahip olduğun içeriklere ulaşamıyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
69CapWalletsFetchErrorVALORANT, sahip olduğun içeriklere ulaşamıyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
70StoreOffersFetchErrorVALORANT, sahip olduğun içeriklere ulaşamıyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
-81Service Start FailedPC’ni ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı ve VALORANT’ı kaldır ve ikisini de sıfırdan yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
128VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.PC’ni ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı ve VALORANT’ı kaldır ve ikisini de sıfırdan yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
138VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.VALORANT/Riot Vanguard’ı sanal bir makinede çalıştırıyorsun gibi görünüyor. Buna izin verilmediği için iki yazılımı da sanal yerine normal bir Windows işletim sistemine yüklemelisin.
152Donanım UzaklaştırmasıBu, genellikle 4 ay süren bir donanım uzaklaştırması anlamına gelir. Başka soruların varsa lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.

VALORANT Val 29 hatası nedir?

Hata Kodu: Val 29 genellikle sizin bilgisayarınızda bulunan antivirüs veya Windows güvenlik duvarı gibi yazılımsal bir engel nedeniyle oluyor; ancak Valorant sunucuları kaynaklı olma ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerek. Bu rehberimizde sizlere “Valorant Hata Kodu: 29 nasıl çözülür?“, “Valorant hata kodu 29 çözümü nedir?” sorularını yanıtlayacak ve “Valorant hata kodu: 29 çözüm” yöntemlerini anlatacağız.

Valorant’ı Windows Güvenlik Duvarına Eklemek

 1. Klavyenizdeki Windows tuşuna basarak başlat menüsünü açın.
 2. Açılan menüye “Windows Defender Güvenlik Duvarı” yazın ve “Enter” tuşuna basın.
 3. Pencerenin sol tarafındaki panelden “Bir uygulamanın veya özelliğin Windows Defender Güvenlik Duvarını geçmesine izin ver” butonuna tıklayın.
 4. Açılan pencerenin yukarısında bulunan “Ayarları değiştir” seçeneğine tıklayın ve “Başka bir uygulamaya izin ver” butonuna basın.
 5. “C:\Riot Games\VALORANT\live\VALORANT.exe” dizinine gidin ve “Valorant.exe” uygulamasını seçip “Aç” butonun basın.
 6. “C:\Program Files\Riot Vanguard\vgc.exe” dizinine gidin ve “vgc.exe” uygulamasını seçip “Aç” butonuna basın.
 7. Son olarak “C:\Riot Games\Riot Client\RiotClientServices.exe” dizinine gidin ve “RiotClientServices.exe” uygulamasını seçip “Aç” butonuna basın.
 8. Ardından “Ekle” butonuna basın ve “İzin verilen uygulamalar ve özellikler” kısmının altından Valorant, Riot Games ve VGC ile alakalı her şeyi aktif hale getirin.

Valorant Hata Kodu 29 Çözüm yöntemleri

 • Valorant Sunucularını Kontrol Etmek
 • Valorant’ı Windows Güvenlik Duvarına Eklemek
 • VGC Hizmetini Otomatik Yapmak
 • IPv6 Protokolünü Devre Dışı Bırakmak
 • DNS Ayarlarını Temizlemek DNS Değiştirmek
 • Antivirüs Programınızı Devre Dışı Bırakmak
 • Valorant’ı Tamamen Temizleyip Yeniden Yüklemek

IPv6 Protokolünü Devre Dışı Bırakmak

 • Windows tuşu + X kombinasyonunu tuşlayın.
 • Açılan menüden “Ağ Bağlantıları” seçeneğine tıklayın.
 • “Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir” butonunu bulun ve tıklayın.
 • Açılan dosyadan kullandığınız internet ağına sağ tıklayın ve “Özellikler” seçeneğine tıklayın.
 • Açılan özellikler penceresinden “İnternet Protokolü Sürüm 6 (TCP/IPv6)” seçeneğinin solunda bulunan tik işaretini kaldırarak devre dışı bırakın.
 • “Tamam” butonuna basın ve oyuna girmeyi deneyin.
 • İşe yaramaması halinde yukarıdaki adımları takip ederek IPv6 protokolünü yeniden aktif etmeyi unutmayın ve sıradaki yöntem ile devam edin.

Valorant Hata Kodu 29 çözüm adımları 2023

Valorant Hata Kodu 29 ile karşılaşıyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek sorunu çözebilirsiniz:

 1. Oyunu yeniden başlatın: İlk adım olarak Valorant’ı kapatın ve yeniden başlatın. Bazı durumlarda bu basit bir yeniden başlatma ile sorunu çözebilir.
 2. İnternet bağlantınızı kontrol edin: Hata Kodu 29, internet bağlantısı sorunlarından kaynaklanabilir. Modeminizi veya yönlendiricinizi kapatıp açarak veya kablosuz bağlantıyı yeniden sağlayarak sorunu çözmeyi deneyin.
 3. Ağ ayarlarınızı kontrol edin: Bilgisayarınızın veya ağınızın güvenlik duvarı veya antivirüs programı gibi uygulamaları, Valorant’ın bağlantısını engelleyebilir. Bu nedenle, antivirüs programınızın ayarlarını kontrol edin ve Valorant’ın güvenli bir şekilde çalışmasına izin verdiğinden emin olun.
 4. DNS ayarlarınızı değiştirin: DNS (Domain Name System) ayarlarınızda bir sorun olabilir. DNS ayarlarınızı otomatik veya başka bir güvenilir DNS sunucusu kullanacak şekilde değiştirmeyi deneyin. Google Public DNS veya OpenDNS gibi popüler DNS sunucularını deneyebilirsiniz.
 5. Oyun dosyalarını doğrulayın: Valorant’ın hata kodu 29 sorununu çözmek için oyun dosyalarını doğrulayabilirsiniz. Riot Games Launcher’da Valorant’a sağ tıklayın, “Ayarlar” ı seçin ve “Hesap” sekmesine gidin. Burada “Valorant’ı doğrula” seçeneğini bulup tıklayın. Bu işlem, bozuk veya eksik dosyaları tespit edecek ve onları otomatik olarak düzeltecektir.
 6. Riot Games Destek ile iletişime geçin: Yukarıdaki adımları denemenize rağmen sorun devam ediyorsa, Riot Games Destek ile iletişime geçerek daha fazla yardım alabilirsiniz. Oyunun resmi web sitesindeki destek sayfasından veya sosyal medya hesapları üzerinden destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Bu adımları denedikten sonra Valorant Hata Kodu 29 sorununun çözülmesi gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir