Valorant Hata Kodu 43 Valorant Hata Kodu 43

Valorant Hata Kodu 43

Oyunda kullanıcılar sık sık Valorant Hata Kodu 43 ile karşılaşmaktadır. Son zamanlarda popülerliğiyle adından söz ettiren ve sıklıkla oynanan Valorant bir mücadele oyunudur . Güçlü altyapısı ile oyunculara hızlı oyun imkânı sağlamaktadır. Riot Games altyapısı ile tasarlanan oyunda oyuncular bazen oyun esnasında birtakım hatalarla karşılaşabilmektedir. Bu hatalardan bir de hata kodu 43 olandır. Bu hatanın anlamı ‘Sistem zaman aşımına uğradı.’ demektir.

Bu esnada yapılabilecek şey Riot İstemcisi’ni yeniden başlatmak olacaktır. Oyunlarda karşılaşılan hatalar oyuncular sahip oldukları bilgisayar veya internet kalitelerinden kaynaklanabilmektedir. Fakat aynı zamanda bu durum tamamen bağımsız olarak Valorant sunucularından da kaynaklanabilir. Bu hatanın çözümü için Riot İstemcisi’nin nasıl yeniden başlatılabileceğinden bahsedeceğiz. Öncelikle;

Valorant Hata Kodu 43 Çözüm Rehberi

  • Oyunda hata alındığı esnada sekmeler kapatılmadan masaüstü açılmalıdır.
  • Görev yöneticisi Alt+Ctrl+Delete tuşlarına basarak açılmalıdır,
  • Hata alınan program Valorant’a sağ tıklanarak ‘Görevi Sonlandır’ kısmına tıklanmalıdır,
  • Daha sonra görev yöneticisindeki ayrıntılar bölümüne girilerek vgtray.exe dosyasına sağ tıklanmalı ve aynı şekilde işlem sonlandırılmalıdır.
  • Masaüstü tekrardan açılarak klavyeden Windows+R tuşlarına basılmalıdır. Burada çalıştır penceresi açılmalıdır ve açılan bölüme services.msc yazılmalıdır.
  • Açılan pencerede vgc ile başlayan dosyaya tıklanmalıdır.
  • Vgc özellikleri açıldığında ‘başlangıç türünü’ à ‘otomatik olarak değiştir’ şeklinde işaretlenmelidir.
  • Hizmetler kısmının sol üst köşesinde yer alan ‘Hizmeti Başlat’ butonuna basıldığında işlem tamamlanmış olacaktır.

Bu şekilde hata kodunun çözümü yalnızca birkaç dakika içerisinde çözülebilmektedir. Sorunun çözülemediği durumlarda Valorant Destek Ekibi ile iletişime geçmeniz daha yararlı olacaktır.

Valorant Hata Kodu 43 Çözümü (2022)

Valorant Hata kodu 43 ile karşılaştığınız durumlarda Riot Games’in Valorant destek sayfasının bilinen sorunlar ve çözümleri kısmındaki hata kodu 43‘ün karşılığı “Bir sistem süre aşımına uğradı.” olarak geçmektedir. Çözümü olarak ise Riot İstemcisi’ni yeniden başlatmanızı gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir