PS4 En İyi Yarış Oyunu PS4 En İyi Yarış Oyunu

PS4 En İyi Yarış Oyunu

PS4 en iyi yarış oyunu hızlı temposuyla oyuncuların heyecanlı dakikalar yaşamasını sağlamaktadır. Aksiyon meraklısı birçok oyuncu, yarış oyunları ile keyifli dakikalar geçirebilir. Araba tutkunları ve hız düşkünleri de yarış oyunlarında kendilerini kanıtlamak isterler. Yarış oyunlarının PS4 gibi kaliteli oyun konsolu ile oynanması da süreci oldukça zevkli kılacaktır. Kaliteli grafikler, çeşitli araba markaları ve oyun sürüş yeteneklerinin fazlalığı ile oyuncuların beklentilerini PS4 oyunları karşılamaktadır.

Farklı mekanlarda kurgulanan yarış pistleri oyuncuların daha gerçekçi deneyime sahip olmasını kolaylaştırmaktadır. Yarış oyunlarının amacı belirli yarışmacılar arasından kazanan olmak yanı sıra kaçış ve yakalama konularında da olabilir. Favori spor arabanızı bulabileceğiniz onlarca sevilen yarış oyunlarını sizler için derledik. Kendi tarzınızı yansıtan araba modellerini seçerek, dilediğiniz mapte gezinmek için önerdiğimiz oyunları tercih edebilirsiniz. PS4 en iyi yarış oyunları şunlardır;

  • Proje Cars
  • F1 2021
  • Tracmania Turbo
  • Gran Turismo Sport
  • The Crew 2
  • Wipeout Omega Collection

Yüksek mücadeleyle derece kazanarak, zorlu pistlerde kazanan olmak isteyen oyuncuların tercih edebileceği kaliteli yarış oyunlarını derledik. Oyunlar küçük ölçekli değildir ve sosyalliği yüksek türlerdir. Oyuncular diğer yarışçılarla birlikte sosyal bir platformda bir araya gelerek rekabetin gücünü hissedebilir. Gerçekçi pistler yanı sıra fütüristik pistler ve araçlar da oyuncuların ilgisini çekmektedir. İlerleyen teknolojiye uyum sağlayan oyuncular oyunların daha teknolojik versiyonlarına ilgi göstermektedir.

PS4 En İyi Yarış Oyunu (2022)

En iyi PS4 yarış oyunları hem teknik hem de arcade tarzı hitleri içerir. En iyi PS4 yarış oyunları bir farlı pist ve oyun tarzı konusunda çeşitlilik sunar. Her yarış tutkunu, türe farklı beklentilerle gelir. Belki de son derece teknik bir yarışçıda çevrimiçi rakiplere karşı rekabet etmek istiyorsunuz; ya da renkli bir kart yarışçısında çocuklarınıza karşı oynamak istiyorsunuz; ya da belki bir zamana karşı yarışçıda kendinize karşı yarışmak istersiniz. Durum ne olursa olsun, PS4 neredeyse kesinlikle zevkinize uygun bir yarış oyununa sahiptir.

1. Burnout Paradise Remastered

1. Burnout Paradise Remastered

Modern-klasik atari yarışçıları sizin işinizse, Burnout Paradise Remastered’dan daha iyisini yapamazsınız. Bu oyun başlangıçta PS3 ve Xbox 360’ta çıktı, ancak 2018’de PS4 ve Xbox One’da yeniden düzenlenmiş bir sürümü oldu. Bu oyunda, açık bir dünyada yarışabilir veya rekabetçi bir oyun için çevrimiçi atlayabilirsiniz. Burnout Paradise Remastered’ı diğer birçok yarışçıdan ayıran bir özellik, oyunun, kaçınılması gereken bir şeyden ziyade, diğer yarışçılara muhteşem bir şekilde çarpmanın bütün mesele olduğu bir “Çarpışma Modu”na sahip olmasıdır.

2. Crash Team Racing: Nitro-Fueled

Crash Team Racing: Nitro-Fueled

Yarış oyunları ciddi bir iş olmak zorunda değil; sadece Crash Team Racing: Nitro-Fueled’a sorun. 1999’dan bu yana Crash Team Racing’in bu yeniden düzenlemesinde oyuncular, zorlu go-kart pistlerinde birbirleriyle mücadele ederken Sony maskotu Crash Bandicoot ile arkadaşları ve düşmanlarının kontrolünü ele alıyor. Bunun biraz farklı bir oyuncu kadrosuyla Mario Kart’a benzediğini düşünüyorsanız, haklısınız. Bunun kulağa çok eğlenceli geldiğini düşünüyorsanız, ayrıca haklısınız. Crash Team Racing, bu listedeki daha çocuk dostu girişlerden biridir, bu nedenle evde genç yarış hayranlarınız varsa, bu sağlam bir seçimdir.

3. Dirt 5

Dirt 5

Tüm yarışlar özenle bakımlı yarış pistlerinde gerçekleşmez. Dirt 5, oyuncuları arabalardan canavar kamyonlara ve eski ralli arabalarına kadar çeşitli araçlarla araziye çıkarıyor. New York City’den Norveç’in en uzak noktalarına kadar uzanan ortamlarda kir, kayalar, kum ve buz üzerinde yarışacaksınız. Bu listedeki en yeni oyunlardan biri olan Dirt 5, dinamik hava koşulları ve ince ışık efektleriyle muhteşem. Bununla birlikte, en önemli şey, arabaların hepsinin kontrol etmek için harika hissetmesidir. Nolan North tarafından oynanan deneyimli bir yarışçıya karşı meydan okuyacağınız bir kariyer modu bile var.

4. F1 2021

F1 2021

F1 2021, kulağa tam olarak benzeyen video oyunlarından biridir. Bu Formula 1 yarışları; ve 2021’den itibaren araçları ve sürücüleri var. Bir hikaye modunda (akıllıca “Fren Noktası” olarak adlandırılır), serbest biçimli tek oyunculu yarışlarda veya hem yerel hem de çevrimiçi çeşitlerin çok oyunculu modlarında yüksek teknolojili arabalarla yarışabilirsiniz. Teknik yarış tutkunlarını bir süre meşgul edecek 21 farklı yarış pisti ve 10 farklı araba var. F1 2021, bu listedeki en yeni başlayanlar için uygun oyun olmasa da, deneyimli yarış oyuncuları muhtemelen sunduklarını beğeneceklerdir.

5. Büyük Tur Sporları

Yarış serileri devam ederken, “Gran Turismo”, “PlayStation” ile neredeyse eş anlamlıdır. Gran Turismo 7, PS4 ve PS5 için yoldayken, şu anda serinin en yeni oyunu Gran Turismo Sport. Çevrimiçi olmak ve son derece rekabetçi çok oyunculu maçlarda becerilerinizi kanıtlamak istiyorsanız, bu muhtemelen sizin için doğru oyundur. 300’den fazla araba ve 80’den fazla yarış pisti ile oyun bir ton çeşitliliğe sahiptir. Ayrıca çeşitli zaman denemeleri ve test modlarında kendi başınıza oynamanıza izin veren Arcade Moduna da girebilirsiniz.

6. Project Cars 2

Bu listedeki en zorlu yarış simülasyonlarından biri olan Project Cars 2, tamamen çeşitlilik ve doğruluk üzerine kuruludur. Slightly Mad Studios’daki geliştiriciler, dinamik lastik hareketlerinden yarış pisti sıcaklığına kadar her şey için çok çaba sarf ediyor. Bu, öylece alıp oynayabileceğiniz türden bir oyun değil – ama özellikle gerçekçi bir yarış direksiyonu çevre biriminiz varsa, saatlerce kendinizi kaybedebileceğiniz türden bir oyundur. Oyun 60 lokasyona, 140 pist düzenine ve neredeyse 200 arabaya sahip ve hatta bazı off-road yarışlarında bile göze çarpıyor.

7. Redout

Sıkıcı eski kaldırımlarda sıkıcı eski arabalarla yarışmaktan bıktıysanız, bunun yerine her zaman Redout’u deneyebilirsiniz. Bu fütüristik arcade yarış oyunu, uçan arabaları, saykodelik manzaraları ve bunu kanıtlayan akılda kalıcı müzikleriyle F-Zero gibi klasiklere bir geri dönüş. Tek oyunculu kariyer modunda (patron dövüşleriyle birlikte) geminizin seviyesini yükseltebilir veya 5 lokasyonda 25 pistte insan rakiplerine karşı şansınızı deneyebilirsiniz. Hatta ilerlerken güçlendirmeleri toplayabilir ve hiçbir yarışın tamamen aynı şekilde sonuçlanmamasını sağlayabilirsiniz. Bekleme modunda bir “al ve çalıştır” yarışçısına ihtiyacınız varsa, Redout tam size göre.

8. Trackmania Turbo

Trackmania Turbo, vahşi engellerin üstesinden gelmenin ve ardından bunu tekrar, daha da hızlı yapmak için kendinize meydan okumanın günün sırası olduğu renkli bir arcade yarış oyunudur. Bu oyun, gerçek bir arabada “pratik olmayan” ile “imkansız” arasında değişen döngüler, manyetik izler, hava atlamaları ve diğer her türlü hileyi içerir. Oyunun tek oyunculu modunda 200 pistte sürebilir veya çok oyunculu modda ikiniz de aynı arabayı kontrol ederken başka bir oyuncuyla takım olabilirsiniz. Arkadaşlarınızla paylaşmak için kendi tuhaf parçalarınızı bile oluşturabilirsiniz. Trackmania Turbo, bu listedeki daha geleneksel olmayan oyunlardan biri olsa da, aynı zamanda daha akılda kalıcı olanlardan biridir.

9. Yükselen Denemeler

PS4’teki daha sıra dışı yarış oyunlarından biri olan Trials Rising, düz bir pistte yarışan arabalara odaklanmıyor. Bunun yerine, Trials Rising, çeşitli tehlikeli engelleri aşmanız, rampalara tırmanmanız ve tuzakların üzerinden atlamanız gereken fizik tabanlı bir motosiklet yarış oyunudur. Doğal olarak Fransa’dan Çin’e dünyanın her yerinde yarışabilir, arkadaşlarınız ve rakiplerinizle paylaşmak için kendi parkurlarınızı oluşturabilirsiniz. Biraz daha sıra dışı olan, oyunun çok oyunculu tandem modudur; bu modda siz ve bir partner, iki kontrolörle tek bir bisikleti kontrol etmeye çalışırsınız.

10. Wipeout Omega Koleksiyonu

Gran Turismo, Sony merkezli tek yarış serisi değil; Ayrıca Wipeout var. PS4’teki Wipeout Omega Koleksiyonu, her ikisi de renkli, zorlu yarış pistlerinde fütüristik yarış gemilerine pilotluk yapmanızı sağlayan Wipeout HD ve Wipeout 2048’i toplar. İlk defa bu oyunları HDR özellikleri ile 4K çözünürlüğe kadar çıkarabilirsiniz. Diğer yeni özellikler arasında iyileştirilmiş dokular ve VR uyumluluğu yer alıyor. Wipeout Omega Koleksiyonu, tek oyunculu kampanyalar, yerel bölünmüş ekran ve çevrimiçi çok oyunculu özellikleriyle hem solo hem de rekabetçi oyuncular için iyi bir seçimdir. PS5’te yeni bir Wipeout oyunu çıkana kadar bu, seri hayranları için olduğu kadar iyi olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir