Süper Lige Gelmiş Geçmiş En İyi Oyuncu Alex Süper Lige Gelmiş Geçmiş En İyi Oyuncu Alex

Süper Lige Gelmiş Geçmiş En İyi Oyuncu Alex

Süper Lige Gelmiş Geçmiş En İyi Oyuncu Alex, Alexsandro de Souza yani kısaca Alex yıldız futbolcudur ve Fenerbahçe’nin efsanelerindendir. Futbolcu 1983 tarihinde Brezilya’da doğmuştur. Fenerbahçe’ye gelmeden önce ise Brezilya milli takımında kaptan olarak oynamıştır. Brezilya milli takımında oynadıktan sonra Fenerbahçe’ye transfer olan Alex attığı 136 gol ile tarihe adını yazmayı başarmıştır. Fenerbahçe takımında oynamasına rağmen herkesin gözde futbolcusu olmayı başaran Alex için yapılan bir heykel bile bulunmaktadır. Tarihte yaşayan insanların heykeliyle karşılaşmak oldukça nadir durumlardandır.

Süper Lige Gelmiş Geçmiş En İyi Oyuncu Alex ’dir

Süper Lige Gelmiş Geçmiş En İyi Oyuncu Alex bunlardan biri olmuştur ve hala daha efsane olarak anılmaya devam etmektedir. Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda Alex’e ait bir heykel bulunmaktadır. Alex geldiği günden itibaren taraftarın sevilen futbolcusu olmayı başarmıştır. Bunun karşılığında attığı gollerle takımını üst sıralara taşıyarak daima gündemde kalmayı başarmıştır. Alex’in Fenerbahçe takımına katıldığı sezon yaşanan şampiyonluk sevinci de taraftarların ebedi bağlılığı için yeterli sebeplerden biridir. Asist kralı ve gol kralı gibi lakaplarıyla adından sıklıkla söz ettirdi. Ayrıca Fenerbahçe tarihinde en çok forma giyen yabancı futbolcu özelliği Alex’e ait bir unvan olarak kaldı.

Süper Lige Gelmiş Geçmiş En İyi Oyuncu Alex
Süper Lige Gelmiş Geçmiş En İyi Oyuncu Alex

Fenerbahçelilere ve futboldan anlayan birçok taraftara göre Alex, süper lige gelmiş geçmiş en iyi oyuncu olarak anılmaktadır. Türkiye’de oynadığı süreler boyunca herkesin sempatisini kazanmış ve sportifliğiyle futbol dünyasını etkilemeyi başarmıştır. Alex’in Fenerbahçe de giydiği forma 10 numaraydı ve 100 gol barajını aşan ilk yabancı futbolcu olarak tarihe adını yazdırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir