Kelimelik Hilesi Jokerli Kelimelik Hilesi Jokerli

Kelimelik Hilesi Jokerli

Kelimelik hilesi oyunda karışık harflerden jokerli veya jokersiz kelimeler oluşturmanızı sağlayan yardımcı uygulamadır. Kelime bulucu, kelime bulma makinesi, jokerli kelime türetme, jokerli kelime bulucu gibi işlemlerde harfkolik oyunculara yardımcı bir platformda diyebiliriz.  Kelime bulucu oyunu ile joker harfler de belirterek kolayca kelimeler bulabilirsiniz. Kelime Bulmaca Jokerli — Bazı oyunlarda 2 tane de joker harf verilerek oyun heyecanı arttırılır. Kelimelik hilesi ile sınırsız joker yardımı ile kelimeler direkt olarak karşınıza çıkar.

Online olarak kelimelik hilesi kullanarak kelime bulma oyunlarında sınırsız joker kullanın.

Kelimelik Hilesi Jokerli 2023

Aslında kelimelik hilesi olarak da bilinen uygulamaların bir çoğu anagram uygulamaları olarak karşımıza çıkıyor. Yani size verilen karışık harflerden anlamlı bir kelime ya da kelime türetmeye yarıyorlar. Peki kelimelik hileleri nasıl mı yapılır ve nasıl kullanılır diye merak ediyorsan bu yazımızda kullanabileceğin yöntemleri ve kanalları anlatıyoruz. Kelimelik hileleri kullanmak için, sana verilen harfleri, program içerisindeki kutuya yazarak butona basman yeterli oluyor.

Kelimelik Hilesi Nedir?

Kelimelik hilesi, kelimelik oyununda ve diğer tüm scrabble kelime oyunlarında veya kelime bulmacalarında karışık harflerden kelime bulmanızı sağlayan jokerli veya jokersiz hazır kelime türetme oyunudur.

Kelimelik Hilesi Nasıl Kullanılır?

  • Elinizdeki harfleri ilk kutuya giriyorsunuz (en az 3 en fazla 16 harf).
  • Başında, sonunda veya içinde geçmesini istediğiniz kelime veya harfi ikinci kutuya yazıyorsunuz.
  • Elinizdeki joker miktarına göre joker seçeneklerinden birini seçip “Kelimeleri Bul” butonuna basıyorsunuz.

Kelime Türetme İpuçları

Kelime bulmak hali hazırda oldukça zor bir iş. Harflerden kelime oluşturmakelime arama, her kelime için farklı sesler ve kombinasyonlar üretmek oldukça zor. Bir dili sıfırdan oluşturduğunuzu düşünün. Yüzlerce kelime bulmanız gerekecek.

Hal böyle olunca kelime türetmek şart oluyor. Harflerden kelime türetme aslında çoğu zaman yanlış bir kullanım olarak karşımıza çıkıyor. Türkçe’de kelime türetme denilince akla gelen kelimelerin sonuna yapım ekleri getirilerek yeni kelimelerin oluşturulması gelmektedir. Karmaşık harflerden kelime oluşturma işlemi ise anagram çözme olarak isimlendirilmektedir.

Kelime Türetme İpuçları;

-lik : İçlik, kabalık, devamlılık…

-li : Huzurlu, akıllı, heyavanlı, düzenli, sinirli, ışıklı…

Jokerli Kelime Türetme

Kelime oyunlarında genellikle birkaç tane joker istediğiniz herhangi bir harfin yerine kullanabilmeniz için verilir. Kelime bulma makinesi ile jokerli kelimeler bulabilirsiniz.

Kaynak

https://www.kelimetre.com/kelime-bulucu
https://kelimeler.net/kelime-bulma-makinesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir