Valorant Hata Kodu 39 Valorant Hata Kodu 39

Valorant Hata Kodu 39

Valorant hata kodu 39 demek sunucunun acil veya planlı bakımlar nedeniyle devre dışı olmasından kaynaklanmalıdır. Oyuna girmeden önce oyuncunun bir süre beklemesi veya farklı bir sunucuyu tercih etmesi sorunun çözümü için yeterli olacaktır. Oyunda bu hata kodu ve diğer birçoğuyla karşılaşabilirsiniz. Birçok oyuncu bu tür hataların güncellemelerden kaynaklandığına inansa da asıl durum sunucunun çalışmayı durdurmasıdır. Çalışmanın durdurulmasının nedeni, sunucunun kapalı veya bakımda olması da olabilir. Valorant hata kodu 39 yaşayan oyuncular, ekran açıkken bazı seçenekleri uyguladığında sorun anında çözüme kavuşabilir. Bunlar;

  • Valorant sunucu durumu kontrol edilmeli ve hatanın kaynağı araştırılmalıdır. Hata bakım nedeniyle mi yoksa yoğunluk veya internet bağlantısı sebebiyle mi ortaya çıkmış? Cevabının bulunması gerekmektedir.
  • Modem bir süre bekledikten sonra kapatılıp açılmalıdır.
  • Bilgisayar yeniden başlatılmalıdır.
  • Riot Vanguard uygulaması, Program Ekle veya Kaldır’dan kaldırılarak yeniden kurulmalıdır. Böylece eğer dosyalarla alakalı bir çökme söz konusu ise sorun çözülmüş olacaktır.

Oyuncu panik yapmadan sakin bir şekilde bahsettiğimiz işlemleri adım adım tekrarlamalıdır. Bu yöntemler ile sunuculara kolaylıkla erişim eskisi gibi sağlanacaktır. Bazı durumlarda bakım dışında sunuculardaki yoğunluk da hatanın oluşmasına sebep olabilir. Oyuncular hızlı ve kesintisiz oynama imkanı sağlaması için seçtikleri belirli sunucular nedeniyle bu tarz hatalara maruz kalabilir. Belirli bir süre bekledikten sonra hesaplarına tekrar giriş yapan oyuncular herhangi bir sorunla karşılaşmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir