Val 29 Valorant Hata Val 29 Valorant Hata

Valorant Hata Kodu 29

Val 29 Valorant hata, Valorant Hata Kodu 29 kodlarına genellikle güvenlik duvarı ve oyun arasındaki çatışmalar neden olur. Oynatıcı tarafından kullanılan cihaza yüklenen virüsten koruma programları, uygulamanın başarısız olmasına neden olabilir. Valorant oynanışı sırasında karşılaşılan hata kodlarının çözümü oldukça basittir. Bunun için bahsettiğimiz işlem adımlarını tekrarlamak yeterli sonuçları sağlayacaktır. Öncelikle süreç adımlarında;

  • Valorant oyunları için Windows Güvenlik Duvarı’nın tanımlı olduğundan emin olmalısınız. Valorant oyunları ve güvenlik duvarları arasındaki uyumsuzluklar, hata kodlarının görünmesine neden olabilir.
  • Oyun tanımlı değilse, Windows Defender Güvenlik Duvarı’nda izin ver seçeneğini aktif hale getirmeniz yararlı olacaktır.
  • Ardından tüm Valorant ve Riot istemcilerini temizlemek için Ayarları Değiştir’e tıklayın. Başka bir uygulamaya izin ver denilerek yeni bir seçenek eklenmelidir. Yeni güvenlik duvarında özel bir konum oluştururken Valorant.exe dosyası burada seçilmelidir.
  • Vanguard hilelere karşı oluşturulmuş bir programdır ve bu program için de bahsettiğimiz şeyler tekrarlanmalıdır.
  • Ayrıca Riot İstemcisi için de yukarıdaki işlem adımları tekrardan yapılmalıdır.

Bu seçeneğin dışında bilgisayarda çalışmakta olan antivirüs programını kapatmak veya Valorant’ı yönetici olarak çalıştırmak gibi başka seçenekler de bulunmaktadır. Oyunu yönetici olarak çalıştırmak için oyunun simgesine sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır’a tıklayın. Kısayol olarak Shift+Ctrl tuşlarını basılı tutarak programı yönetici olarak çalıştırabilirsiniz. Bahsettiğimiz yöntemler olumsuz sonuçlara neden olduysa sorunu çözmek adına Valorant Destek Sayfasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Valorant Hata Kodu 29

Valorant, Riot Games tarafından geliştirilen bir 5v5 taktiksel FPS oyunudur. Beta sürümü Mayıs 2020’te yayınlandı ve kısa süre sonra popülerlik kazandı. Oyuncuların büyük bir kısmı PC için oynuyor, ancak oyun aynı zamanda PS4, Xbox One ve Mac için de mevcuttur.

Valorant Hata Kodu 29 Nasıl Çözülür?

Valorant hata kodu 29, oyunun başlamamasına neden olan bir hata kodudur. Bu hatayı çözmek için aşağıdaki adımları takip edin.

1. Steam’i açın ve oyunu kapatın.

2. Ana menüden steam’i yeniden başlatın.

3. Oyunu tekrar açın ve oynamaya başlayın.

4. Eğer hala sorun devam ediyorsa, lütfen Riot Games destek ekibine başvurun.

Valorant Hata Kodu 29 Sorun Rehberi

Valorant, Riot Games tarafından geliştirilen 5v5 taktiksel FPS oyunu. Bu oyunda bir takımın 4 oyuncuyla birlikte bir başka takıma karşı mücadele etmesi gerekiyor. Oyunda ayrıca bazı hata kodları da bulunuyor. Valorant Hata Kodu 29, oyunun açılması sırasında karşılaşabileceğiniz bir hata kodudur. Sorunun ne olduğunu ve çözümünü aşağıdaki rehberimizde bulabilirsiniz.

Valorant Hata Kodu 29 ne demektir?

Valorant Hata Kodu 29, bir oyuncunun Valorant’ta oynamasına izin verilmeyen bir bölgeden geliyor olması anlamına gelir. Bu hata kodu, oyuncunun Valorant’ta oynamasına izin verilmeyen bir bölgeden giriş yaptığını gösterir.

Valorant Hata Kodu 29 nasıl çözülür?

Valorant hata kodu 29, oyunun başlamamasına neden olan bir hata kodudur. Bu hatayı çözmek için, ilk olarak oyunun kapanmasına neden olan dosyaları silmeniz gerekir. Bunu yapmak için, Valorant’ın kurulu olduğu dizine girin ve aşağıdaki dosyaları silin:

/Riot Games/League of Legends/Config/game.cfg
/Riot Games/League of Legends/Config/input.ini
/Riot Games/League of Legends/Config/PersistedSettings.json

Bu dosyaları silip yeniden denediğinizde, hata kodu 29 çözülür ve oyuna başlayabilirsiniz.

Valorant Hata Kodu 29 ile ilgili öneriler

Valorant hata kodu 29 ile ilgili olarak, oyununuzu tekrar başlatmanız gerektiğini veya bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak, bazı durumlarda bu çözümler işe yaramayabilir. Bu nedenle, ayrıca birkaç farklı öneri de sunacağım.

İlk olarak, sorununuzun devam etmesi durumunda lütfen oyun içi yardım masasına başvurun. Bu, diğer oyuncularla etkileşime girmenize izin verir ve ayrıca sorunu çözmenize yardımcı olabilir.

Eğer hala sorunlar yaşarsanız, lütfen Riot Games Destek ekibine ulaşın yada yorumlar kısmından bize yazın yardımcı olalım.

Valorant Hata Kodları

KOD NOANLAMIÇÖZÜMÜ
0Bağlantı HatasıVALORANT’ı ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
1Bağlantı HatasıVALORANT’ı ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
4Görünecek ismin geçersiz.Riot Hesap Adı’nla ilgili bir sorun var. Onu buradan değiştirebilirsin.
5Hesap başka yerde oturum açmış durumda.Tüm cihazlardaki oturumunu kapatmalısın.
7Oturum hizmetine bağlanılamıyor.Hesabın askıya alınmış olabilir. Ayrıntılı bilgi için lütfen e-postanı kontrol et. Sorun, platform kaynaklı olabilir. Ayrıntılı bilgi için VALORANT Discord’unu ve Destek Sitesi duyurularını kontrol etmeyi unutma.
8 – 21Riot İstemcisi’ne ilişkin sorunlar.Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
29Bu, ağ bağlantısına ilişkin bir sorun.Güvenlik duvarının VALORANT’a izin verdiğinden lütfen emin ol. Daha detaylı talimatlar için buraya bakabilirsin.
31Oyuncu adı bilgisine ulaşılamıyor.Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
33Riot İstemcisi işlemi kapatıldı.Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
38Bağlantı HatasıVALORANT’ı ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
39Sunucu Kullanım DışıSunucu planlı veya acil bakımlar nedeniyle devre dışı olabilir. Lütfen daha sonra tekrar oturum açmayı dene.
43Bir sistem süre aşımına uğradı.Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
44Vanguard devreye girmedi.Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı kaldır ve VALORANT’ı yeniden başlat.
45Vanguard’ı yeniden başlatman gerekiyor.Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı kaldır ve VALORANT’ı yeniden başlat.
46Platform kullanılamıyor.Bu duraklatma, mühendislerimizin çalışabilmesi için planlı olarak yapıldı. Lütfen daha sonra tekrar oturum açmayı dene.
49Sohbet başlatılamadı.Sohbetle ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
50Sesli sohbet başlatılamadı.Sohbetle ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
51Grup oluşturulurken bir hata oluştu.Grup Sistemi’yle ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
52Oyuncuların beceri bilgilerine ulaşırken bir hata oluştu.Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
53Riot İstemcisi sohbetine ilişkin sorunlar.Sohbetle ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
54İçerik hizmeti hatası.VALORANT, içeriğini yükleyemedi. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
55Uygulama Onarım Yöneticisi Başlatma Hatası (ApplicationRepairManagerInitFailure)Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
56Yasal Veri Başlatma Hatası (LegalInfoInitFailure)Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
57Oyuncu İletişimini Başlatma Hatası (PlayerAffinityInitFailure)Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
58RSO Doğrulama Hatası (RSOValidationFailure)Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
59Oturum Açma Sırası Hakkı Yakalama Hatası (LoginQueueFetchTokenFailure)Oturum açmayla ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat ve Destek Sayfası’ndaki yardım makalelerine göz at.
60Yama Başlatma Hatası (PatchInitFailure)Oyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
61VALORANT’tan uzaklaştırıldın.Bu hatayı görüyorsan lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
62Ping Ölçülecek Oyun Modülü Yok Hatası (NoGamepodsToPingFailure)Bağlantınla ilgili ters giden bir şeyler var galiba. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
63Yönetici Silindi (ManagerDeleted)Oyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
64Oturum Erişimi Hatası (SessionFetchFailure)Oyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
65PatchAvailabilityInitFailureOyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
66ContentIndexInitFailureOyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
67ChatFriendMetadataInitFailureVALORANT’ı ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
68CapEntitlementsFetchErrorVALORANT, sahip olduğun içeriklere ulaşamıyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
69CapWalletsFetchErrorVALORANT, sahip olduğun içeriklere ulaşamıyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
70StoreOffersFetchErrorVALORANT, sahip olduğun içeriklere ulaşamıyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
-81Service Start FailedPC’ni ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı ve VALORANT’ı kaldır ve ikisini de sıfırdan yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
128VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.PC’ni ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı ve VALORANT’ı kaldır ve ikisini de sıfırdan yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
138VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.VALORANT/Riot Vanguard’ı sanal bir makinede çalıştırıyorsun gibi görünüyor. Buna izin verilmediği için iki yazılımı da sanal yerine normal bir Windows işletim sistemine yüklemelisin.
152Donanım UzaklaştırmasıBu, genellikle 4 ay süren bir donanım uzaklaştırması anlamına gelir. Başka soruların varsa lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.

VAN Hata Kodları

KOD NOANLAMIÇÖZÜMÜ
VAN -1Kaldırma HatasıRiot Vanguard’ı tekrar yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
VAN 0VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.VALORANT’ı ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
VAN 1VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.VALORANT’ı ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
VAN 6VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.VALORANT’ı ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.
VAN -81VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.PC’ni ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı ve VALORANT’ı kaldır ve ikisini de sıfırdan yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
VAN -102VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.PC’ni ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı ve VALORANT’ı kaldır ve ikisini de sıfırdan yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
VAN -104Bağlantı HatasıPC’ni ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı ve VALORANT’ı kaldır ve ikisini de sıfırdan yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
VAN 128VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.PC’ni ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı ve VALORANT’ı kaldır ve ikisini de sıfırdan yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
VAN 138VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.VALORANT/Riot Vanguard’ı sanal bir makinede çalıştırıyorsun gibi görünüyor. Buna izin verilmediği için iki yazılımı da sanal yerine normal bir Windows işletim sistemine yüklemelisin.
VAN 152Donanım UzaklaştırmasıBu, genellikle 4 ay süren bir donanım uzaklaştırması anlamına gelir. Başka soruların varsa lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
VAN9002Vanguard’ın bu sürümü, exploit protection ayarları altındaki Denetim Akış Koruması (CFG) seçeneğinin etkinleştirilmiş olmasını gerektirir.Exploit protection ayarlarının nasıl değiştirileceğini öğrenmek için lütfen bu makaleye göz at. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir