Valorant Hata Kodu 12, Valorant Hata Kodu 12 çözümü Valorant Hata Kodu 12, Valorant Hata Kodu 12 çözümü

Valorant Hata Kodu 12

Valorant hata kodu 12 birçok oyuncunun çözemediği bir sorun haline gelmiştir. Hatanın sebebi Riot başlatıcısının çalışmamasıdır. Riot başlatıcısının çalıştırılması için gerekli olan yalnızca birkaç adım uygulandığı sorun tamamen çözülebilecektir. Riot Games tarafından oluşturulan Valorant oyunu son zamanlarda popülaritesini korumaya devam etmektedir. Binlerce oyuncu kitlesine sahip olan oyun Türkiye’de de oldukça ilgi görmektedir.

Valorant Hata Kodu 12 (ÇÖZÜLDÜ)

Türk oyuncuların internet üzerinde arattığı hata kodlarının sebepleri genellikle ağ bağlantısı sorunu, programın çalışmaması veya Windows Güvenlik Duvarı’nın oyunla çakışmasıdır. Bu sorunlar kolaylıkla çözülebilen türdendir. Öncelikle yapılması gereken Riot İstemcisinin yeniden başlatılması olacaktır. İstemcinin yeniden başlatılmadan önce tamamen durdurulması gerekmektedir. Bunun için Valorant oyun ekranı kapatılmadan masaüstüne dönülür. Daha sonra Alt+Ctrl+Delete tuşlarına basılarak Görev Yöneticisi açılır. Görev yöneticisinde yer alan Valorant oyununa sağ tıklanarak Görev Sonlandırılmalıdır. Aynı şekilde Riot ve Valorantla alakalı her türlü hizmet bu yöntemle kapatılmalıdır. Daha sonra Hizmetler bölümüne girilerek vgc isimli dosyalar bulunmalıdır.

Valorant Hata Kodu 12 Çözümü

Bu dosyalara sağ tıklanarak başlatma türü otomatik olarak değiştirilir. Bu sayede oyun açıldığında hata dosyalarla alakalı hata oluşmadan otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır. Son olarak hizmetler bölümünün sol üst köşesinde yer alan Hizmeti Başlat butonuna basılır ve işlem sonlandırılır. Bilgisayar kapatılıp açıldığında oyuna tekrar tıklanır. Artık oyuncunun hesabında ve ekranında hata kodu 12 bildirimi kalkmış olacaktır. Birçok nedenden dolayı oluşabilen hata kodları kolayca çözülebilen türlerdendir.

Valorant Val 12 Hatası Nasıl Çözülür?

Riot Games’e göre Valorant’ta Val 12 Hatası alıyorsanız yapmanız gereken adımlar.

  1. Valorant ile ilgili her şeyi kapatın.
  2. Bütün hizmetlerin kapalı olduğundan emin olmak için görev yöneticisini açıp (ctrl+alt+delete) “görevi sonlandır” ile kapatın.
  3. Bu şekilde yaptığınızda Valoratn istemcisinin arka planda çalışmasını engellersiniz.
  4. Merak etmeyin tekrar istemciyi başlattığınızda hepsi çalışmaya devam edecek.
  5. Görev yöneticisinden Valorant ve Riot ile ilgili her hizmeti görevi sonlandır şeklinde durdurun
  6. Valorant istemciyi tekrar başlatın.

Bu şekilde yaptığınızda Riot Games’e göre aynı hatayı bir daha almayacaksınız. Bu yöntem resmi destek sayfasında yayınlanmış bir yöntemdim ve çalıştığı kanıtlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir