Valorant Hata Kodu 1 Valorant Hata Kodu 1

Valorant Hata Kodu 1

Valorant Hata Kodu 1 oyuncuların sıklıkla karşılaştığı hatalardan birisidir. Hatada uyarılan konu Valorant’ın ve Riot İstemcisi’nin yeniden başlatılması gerektiğidir. Valorant oynanışı sırasında karşılaşılan hata kodları kolayca çözülür. Bunun için bahsettiğimiz işlem adımlarını tekrarlamak yeterli sonuçları sağlayacaktır. Öncelikle süreç adımlarında;

  • Valorant oyunu için Windows Güvenlik Duvarının tanımlı olduğundan emin olmalısınız. Valorant oyunları ve güvenlik duvarları arasındaki uyumsuzluk, hata kodlarının görünmesine neden olabilir. Bu nedenle yalnızca güvelik duvarı için değil eğer sonradan yüklenmiş bir antivirüs programı yüklü ise bu programın devre dışı bırakılması gerekmektedir.
  • Tanımlanmış oyun yoksa, Windows Defender Güvenlik Duvarı’nda İzin Ver seçeneğini etkinleştirmek faydalı olabilir.
  • Ardından tüm Valorant ve Riot istemcilerini temizlemek için Ayarları Değiştir’e tıklayın. Yeni güvenlik duvarı için özel bir konum oluştururken burada Valorant.exe seçilmelidir.
  • Vanguard hileye karşı güvenlik sağlama amaçlı oluşturulmuş bir programdır ve bu programda da yukarıdaki anlattıklarımız tekrarlanmalıdır.
  • Ayrıca, Riot istemcisi için yukarıdaki adımlar tekrarlanmalıdır.

Bu şekilde kolay adımlardan oluşan seçenekler sonucunda hatanın çözümü muhtemeldir. Eğer hala daha çözüm sağlanamıyorsa programın silinerek yeniden yüklenmesi gerekmektedir. Valorant resmi hesabında oyuncuların sorunlarına yardımcı olmak üzere Destek Sayfası bulunmaktadır. Oyuncular kişisel hesap bilgilerini paylaşarak güçlü destek sağlama imkanına sahiptir. Valorant ve diğer pek çok popüler oyunlarda karşılaşılan hataların çözümleri birkaç dakikalık adımlardan oluştuğu için oyuncuların tedirgin olmasına gerek yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir