Pandemi de Çocuk Gelişimi için 5 mobil oyun (2023)

Pandemi de Çocuk Gelişimi için 5 mobil oyun kategorilerini sizlerle paylaşıyoruz. Çocuklarımız için gelişiminde faydalı olacak 5 mobil oyun ile evde eğlenerek gelişimlerini tamamlayabilirler. Geçtiğimiz Yıldan kalan Pandemi dönemi hala devam etmesi çocuklarımız için bizi endişelendirebiliyor. Çocuklarımızın evde kaldıkları dönemlerde mobil cihazlara yönelimleri de oldukça fazla artıyor. Mobil cihazlara yönelimlerini onların geliştirebilecek bir biçimde yönlendirdiğimiz zaman problem olmayacaktır. Tabiki belirli aralıklarla kullanımını göz önünde bulundurarak.

Mobil oyun çocuklarımız için söz konusu olduğunda, direnmenin boş olduğunu düşünüyorum, ancak liderliği ele almak ve süreci yönetmek pes edip bırakmaktan daha iyidir. Çocukların bilgisayarların ne için var olduğunu öğrenmelerine yardımcı olmak için eğlenceli uygulamalar ve oyunlar kullanabiliriz. Teknolojinin bize hizmet ettiğini ve tam tersi olmadığını göstermeliyiz. Çocuklarımızın sevebileceği akıllı telefon uygulamaları ve keşfederken çok güzel vakit geçireceğiniz gerçekten ilgi çekici ve eğitici 5 mobil oyun uygulamalarını sizlerle paylaşacağız.

Sosyal mesafe sırasında çocuk gelişimi için faydalı olabilecek 5 mobil oyunu sizler için aşağıda paylaştık. Sosyal mesafeyi koruduğumuz günlerde çocuklarımızın da dışarıda bulunmasını ve temasta bulunmasını enge olmaya çalışıyoruz. Mesafe sırasında çocuklarımız arkadaşları ile temasta bulunmadan mobil cihazları sayesinde arkadaşları ile birlikte bu mobil uygulamalar sayesinde eğlenebilirler.

1. İçinde Ne var?

Bunu nasıl yaptılar? Peki, bunu nasıl yaptılar? Diğer şey nasıl çalışıyor? Çocukların kafalarında bu ve pek çok doğa bilimler sorusu var ve siz çalışıyorken bu sorular giderek çoğalıyor.

Learny Land’in bu eğlenceli ve aydınlanma uygulamaları serisi üzerinizdeki bu baskıyı hafifletmeyi amaçlıyor:

  • İşler Nasıl Yapılır? Android , iOS )
  • Uzayda ne var? Android , iOS )
  • Güçler Sizinle Olsun ( iOS )
  • Dinozorlar Nasıldı? Android , iOS )
  • İnsan Vücudu Nasıl Çalışır? Android , iOS )

2. Mantık bulmacaları

Yetişkinler ve çocuklar açısından zihinlerinin sınırlarının zorlanması iyidir. İtiraf etmeliyim, REBUS uçuşlar sırasındaki en büyük eğlencemdir. Yapımcılara göre, bir bulmaca çözmek “zihninizde hoş bir anı yaratacaktır”. Daha da önemlisi, bulmacalar mantıksal ilişkilendirmeler yaparak görsel bulmacaları çözmeyi içerir.

Bazı problemler günlerce düşünmenizi gerektirecek kadar zordur. Bazıları da birbiri ardına kolayca çözülür. Birlikte, farklı açılardan ve tümleşik düşünmeyi eğitmek için harika bir egzersiz yaparlar. Yazarlar bu tür zorluklara karşı hazır olmayan çocuklar için sadece iOS’ta yer alan AZZL uygulamasını öneriyor.

3. Klasik arcade türündeki oyunlar

Nostaljik anılar! Digger (veya Dig Dug),  Lode RunnerTetris ve PAC-MAN gibi klasik oyunlarla yeni anılar oluşturun. Yıllar sonra bile bizim büyüdüğümüz oyunlar hala aktif bir şekilde oynanıyor. Görünüşe göre oyun dinamikleri oldukça dayanıklıymış.

4. Bul ve tahmin et

Çek stüdyosu Amanita Design’ın oyunları şaşırtıcı detay seviyeleri, alışılmadık derecede enerjik karakterleri ve büyüleyici büyülü dünyaları ile öne çıkıyor.

1980’lerin ve 1990’ların klasik görevlerinin ruhuyla tasarlanan oyunlar, alışılagelmiş problem çözme rutinlerini daha önce görülmemiş kalıplarla kırarak zihninizin sınırlarını zorluyor. Eğer CHUCHEL size çok kolay geldiyse ve daha fazlasını istiyorsanız, stüdyonun diğer oyunlarını deneyin: Samorost 3Machinarium,Botanicula ve küçük çocuklar için Pilgrims.

5. Lumino City’e ziyaret

İyi tasarlanmış macera görevlerinden bahsetmişken, başka bir favorim ise Lumino City oyunu.

Pavilion oyununun altında “benzer” oyun olarak listelemiş olabilirim ama sadece bu tarza bağlı kalmak istemedim. Bu oyun, çarpıcı estetiği ve sahne setleriyle tüm ilgiyi hak ediyor. Geliştiriciler 1970’lerin ve 1980’lerin kukla animasyon filmlerinden esinlendiler ve oyun için kendilerine bir maket yaptılar. Oyuna başlamadan önce Making of Lumino City videosunu izlemenizi öneririm. İnanılmaz!

Lumino City oyununu sevdiyseniz hikayenin daha öncesini anlatan Lume oyununu da deneyin derim. Ben bu yazıyı yazıyorken yapımcılar oyunu App Store’da ücretsiz hale getirdiler.

  • Lumino Şehri ( Android , iOS )
  • Lumino City’nin Yapımı ( iOS )
  • Dünya ( iOS )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir