General Mobile Discovery Elite Ekran Açılmıyor General Mobile Discovery Elite Ekran Açılmıyor

General Mobile Discovery Elite Ekran Açılmıyor

General Mobile Discovery Elite Ekran Açılmıyor mu? Bu sinir bozucu bir sorun olabilir. Bunun olmasının birkaç nedeni vardır ve bu makalede en yaygın olanlara bakacağız. Ekranı açamıyorsanız, sorunu çözmek için aşağıdaki adımları izleyin.

General Mobile Discovery Elite Ekran Açılmıyor Sorunu

GENERAL MOBILE Discovery Elite‘inizi yeniden başlatmakta sorun yaşıyorsanız ve Ekran Açılmıyor ise, sorunu çözmek için donanımdan sıfırlama yapmanız gerekebilir. Bu, telefonunuzu normal bir bilgisayar gibi kullanmanıza, bir cihazdan diğerine dosya aktarmanıza olanak tanır. Ayrıca cihazınızın daha hızlı çalışmasına yardımcı olacaktır.

General Mobile Discovery Elite Ekran Açılmıyor sorunu

General Mobile Discovery Elite’inizin ekranı açılmıyorsa, bunun olmasının birkaç nedeni vardır. İlk olarak, tabletin donanımıyla ilgili bir sorun var. Cihaz, ekrana güç sağlamak için yeterli güce sahip değil. O zaman yazılım sorunu var. Ekranda bir hata mesajı görüntüleniyor. Bu sık sık oluyorsa, yardımcı olabilecek bazı çözümler vardır.

Cihazı sıfırlamak için önce ayarlara gidin. “Sistem” ve “Gelişmiş” adlı bir bölüm göreceksiniz. Buradan “Seçenekleri sıfırla” seçeneğine dokunabilirsiniz. Bu bölümde, “Tüm verileri sil (fabrika ayarlarına sıfırlama)” bağlantısını bulacaksınız. Bu seçeneği seçin ve tüm verilerinizi ve ayarlarınızı silmek için istemleri izleyin.

General Mobile Discovery Ekranı neden açılmıyor?

General Mobile Discovery Elite Plus‘ınızın ekranıyla ilgili sorun yaşıyorsanız, bunun nedeni bir video veya LCD sorunu olabilir. Bu oluyorsa, sorunu çözmek için bir uygulama indirmeniz gerekecektir. Bunu yapmak için uygulama mağazasına gidin ve ilgili yazılımı indirin. Google Play‘e erişiminiz yoksa, onu farklı bir kaynaktan indirip yüklemeniz gerekir.

Yazılımı indirdikten sonra sorun devam ederse fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Ancak bunun tüm verilerinizi ve ayarlarınızı sileceğini unutmayın, bu nedenle cihazınızı sıfırlamadan önce her şeyi yedeklediğinizden emin olun. Buna ek olarak, cihazınızı yeniden başlatmayı da deneyebilirsiniz. Bunu mobil seçeneklerden veya kurtarma modunda yapabilirsiniz.

Cihazınız başarıyla yeniden başlatıldığında, işletim sisteminin en son sürümünü indirmeyi deneyebilirsiniz. Bu, özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacaktır. Android’in bir sürümünü kullanıyorsanız, uygulamaya Google Play Store‘dan erişebilirsiniz.

Başka bir seçenek de ücretsiz bir uygulama indirip yüklemektir. Ücretsiz programa qBittorrent adı verilir ve açık kaynaklı bir uygulama olarak mevcuttur. Libtorrent-rasterbar’ı temel alır ve çoğu işletim sistemiyle uyumludur. VESA montaj aparatlarıyla da uyumludur, böylece kolayca duvara monte edebilirsiniz. Ayrıca, HDMI sinyallerini görüntüleyebilir, böylece eski video oyunlarınızı üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

General Mobile Discovery ekranı açılmama Nedeni

General Mobile Discovery Elite Plus ekranınızı açamıyorsanız, ekran sorununuz olabilir. Bu, LCD ekran veya video ile ilgili bir sorundur. Bu sorunu çözmenize yardımcı olabilecek birkaç çözüm var. Bir çözüm, cihazı sıfırlamayı denemektir. Bunu, cihazın ayarlarına giderek yapabilirsiniz.

Cihazda donanımdan sıfırlamayı denediyseniz ve işe yaramadıysa, telefonu sıfırlamayı deneyin. Bunu, orijinal sim kartı kullanmak da dahil olmak üzere çeşitli şekillerde yapabilirsiniz. Yeni bir sim kart kullanmayı denediyseniz, telefon bunu kabul etmeyebilir.

Başka bir seçenek de bir uygulama yüklemektir. Google Play, Play Store’dan indirilebilen bir uygulamadır. Ancak yükleyemiyorsanız, alternatif bir mağazadan yüklemeniz gerekebilir. Android cihazlara uygulama yüklemenin Android Store gibi başka yolları da vardır.

ADB sürücüsünü kullanmayı denediyseniz, suçlu olabilir. Telefonunuzun bir MTP USB cihazı olarak çalışmasını sağlayacak harika bir araçtır. Bu şekilde, telefon ve PC arasında dosya aktarabileceksiniz. Ayrıca PC’nizden ADB ve Fastboot komutları almanızı sağlar. Bu, General Mobile Discovery Elite’in yazılımını güncellemenize ve önceden yüklenmiş uygulamaları optimize etmenize olanak sağlar.

General Mobile Discovery keşif ekranı sorunu

General Mobile Discovery Elite’inizin ekranıyla ilgili sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Bunun ne anlama geldiğini ve nasıl düzeltebileceğinizi anlamak önemlidir. İlk adım, telefonunuzun ayarlarını açmak ve olası sorunları kontrol etmektir. Hiçbir şey göremiyorsanız, sorun muhtemelen ekran monitöründedir. Ekran yanıt vermiyorsa, sıfırlamayı veya onarım için bir profesyonele götürmeyi deneyin.

General Mobile Discovery keşif ekranı sorunu
General Mobile Discovery keşif ekranı sorunu

Kırık bir ekranı düzeltmenin başka bir yolu da yenisiyle değiştirmektir. General Mobile Discovery Elite, 500 cd/m2 LCD ekrana sahiptir. Bu onu düşük maliyetli bir LCD ekran yapar. Yüksek kaliteli bir ekran arıyorsanız, daha üst düzey bir modelle gitmek isteyebilirsiniz.

General Mobile Discovery Elite cihazınızla ilgili bir ekran sorunu yaşıyorsanız, sorunun ekran olma ihtimali yüksek. Bunu düzeltmek için ekranı, cihaz için özel olarak yapılmış yenisiyle değiştirmeniz gerekir. Neyse ki, piyasada bu model için çok sayıda yedek parça var.

Daha yeni bir model kullanıyorsanız fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini de deneyebilirsiniz. General Mobile Discovery Elite kısa bir süre sonra yeniden başlatılacak. Birkaç dakika sonra, üzerine kurulu uygulamaları optimize edecek olan fabrika ayarlarına geri dönecektir.

General Mobile Discovery ekranı çalışmıyor

General Mobile Discovery elitiniz için bir ekran değişimi arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu cihazdaki ekran, 401 PPI ve 16:9 en boy oranı ile TFT LCD’den yapılmıştır. Aynı zamanda bir cep telefonu. Ekranınız çalışmıyorsa, çevrimiçi olarak veya yerel mağazanızı ziyaret ederek yenisini bulabilirsiniz.

General Mobile Discovery Elite‘inizin ekranı çalışmıyorsa, sorun LCD ekran veya videoda olabilir. Ekran siyah veya boş olabilir. Cihazda bir HDMI bağlantı noktası varsa, sorun cihazın video ve/veya sesinde olabilir. Her iki durumda da, bu sorun kolayca çözülecektir.

Telefonun menüsüne erişemiyorsanız, ayarlar menüsünü kullanabilirsiniz. Buradan “Sistem” ve “Gelişmiş” bölümlerine erişebilirsiniz. “Sistem” menüsünde, “Seçenekleri Sıfırla” yı tıklayın. Bu seçeneği kullanarak ağ ve uygulamalar gibi ayarları geri yükleyebilirsiniz. Ayrıca cihazın hafızasını silip baştan başlayabilirsiniz.

General Mobile Discovery Elite’deki diğer bir yaygın sorun, cihazın ROM’u güncellenerek çözülebilir. Cihazın işletim sisteminizle uyumlu olmaması mümkündür. Doğru ROM sürümünü aldığınızdan emin olmak için bir uzmana danışın. Cihaz Windows 10 üzerinde çalışıyorsa, bunun için UAD Sürücülerini indirmeniz gerekir.

GM Discovery Elite Ekran Açılmıyor Donuyor

GM Discovery Elite Ekran Açılmıyor Donuyor, General Mobile Discovery Elite Ekran Açılmıyor
GM Discovery Elite Ekran Açılmıyor Donuyor (ÇÖZÜM)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir