En İyi Mobil Strateji Oyunları En İyi Mobil Strateji Oyunları

En İyi Mobil Strateji Oyunları

En İyi Mobil Strateji Oyunları artık tüm cihazlardan oynanabilen şekilde tasarlanmıştır. Android ve IOS işletim sistemlerine uygun olarak tasarlanan oyunlar ile dilediğiniz mekan ve zamanda oyunları deneyimleyebilirsiniz. Strateji oyunları oyuncuların yaratıcılıklarını ortaya çıkaran oyun türleridir. Her oyuncunun kendine ait farklı bir stili bulunur. Buna bağlı olarak oyunlar da aslında oyuncunun kurguladığı biçimde ilerler. Strateji oyunları genellikleri bir şeyleri yeniden kurmak, yaratmak veya geliştirmekle alakalıdır. Bu bir şehir, bir mekan veya bir karakter olabilir. Oldukça popüler olan strateji oyunları artık yalnızca bilgisayarda değil mobil cihazlarda da oynanabilmektedir. Özellikle oyun içerisinde tamamlanması gereken görevlerin varlığı nedeniyle oyuncular mobil girişlerle günlük kazançlarını elde edebilir. Bu sayede kısa sürede üst düzeyde gelişmiş hesaplar ortaya çıkar. En iyi mobil strateji oyunları şunlardır;

 1. Simcity Buildt
 2. Age of Civilizations Lite
 3. Dawn of Titans
 4. Vainglory
 5. Grepolis
 6. Mushroom Wars 2
 7. Megapolis: Mükemmel Şehri Yarat
 8. Clash of Clans
 9. Age of War 2
 10. Lords Mobile: Tower Defense
 11. Island War: Raid
 12. Top War: Battle Game
 13. State.io
 14. The Grand Mafia TR

Oyunlar savaş, aksiyon, macera, korku, nişancı, veya şehirlerle alakalı olmaktadır. IOS ve Android işletim sistemlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Eş zamanlı starteji oyunlarının da içinde olduğu listemizde farklı oyuncularla bir arada sosyal bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Oyunlar genellikle kolaylıkla öğrenebilen özelliklere sahiptir.

En İyi Mobil Strateji Oyunları

En İyi Mobil Strateji Oyunları listesini sizlerle paylaştık. Oyunlar içerisinde en iyi stratejiyi de ilk sırada olan Simcity Buildt oyununda kurabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzda strateji oyunları oynamakla ilgileniyorsanız, en iyi oyunlardan bazıları burada bulabilirsiniz. Bu liste hem Android hem de iOS cihazlar için hazırlanmıştır. Kazanmak için beyninizi fazla mesai yapmasını gerekir. En iyi mobil strateji oyunlarında başarılı olmalarına yardımcı olacak oyunculara sadık bir hayran kitlesine de sahiptir.

Bu listedeki ilk oyun Simcity Buildt. Bu oyun, gerçek zamanlı stratejiyi lonca temelli büyük strateji ile birleştirir. Birkaç freemium mobil strateji oyunu onunla rekabet edebilir. Bu oyun, stratejik düşünmeniz ve şehrinizi geliştirmeniz için size meydan okuyacak. Bu oyunu arkadaşlarınla ​​da oynayabilirsin.

Dikkate alınması gereken başka bir oyun, oyuncuların oynamak için para kazanmalarını sağlayan, oynayarak kazanılan bir oyun olan Gunship Battle’dır. Oyunu kazandıktan sonra, oyuncular Titanium’larını gerçek parayla satabilecekleri Milico (blok zinciri tabanlı bir Token) ile değiştirirler. Oynamak için zaman harcarsanız bu oyun bağımlılık yapabilir. Dikkatli olmanız gerekmektedir.

En İyi Mobil Strateji Oyunu

XCOM: Sıra tabanlı strateji oyunlarının büyükbabası olan XCOM, mobil cihazlarda doğru hissettiren sıra tabanlı bir strateji oyununun nasıl yapılacağına harika bir örnektir. XCOM’un mobil versiyonu Enemy Within, sıra tabanlı bir stratejinin dokunmatik ekranlı cihazlara nasıl dönüştürüleceğinin bir başka güzel örneğidir. Oyuncular bir askeri organizasyonun komutanı konumuna getirilir ve askerleri yabancı güçlerle savaşmaya, uzaylı teknolojisini güvenceye almaya ve üslerini savunmaya yönlendirmeleri gerekir.

Şehir kurma oyunlarının hayranıysanız, Megapolis göz önünde bulundurmanız gereken harika bir oyundur. Ticaret ve endüstri unsurlarını heyecan verici bir şehir kurma simülasyonunda birleştirir. Bu oyunun amacı, uzun süre dayanabilecek bir altyapı ve ekonomi inşa etmektir. Ayrıca oyuncuların haftalık belediye başkanı yarışmalarına katılmalarını sağlar.

Mobil oyuncular arasında son derece popüler hale gelen bir diğer oyun ise Civilization VI. Bir PC strateji oyununun tüm kurallarını taşır ve yeni başlayanlar ve hatta kıdemliler için mükemmel bir seçimdir. Karmaşıklığına rağmen, bu mobil oyun çok erişilebilir ve küçük bir ekranda bir PC oyunu oynuyormuş gibi hissetmenizi sağlayacak.

Bu bir niş oyun olsa da, bu bir temiz hava soluğu. Oyun stratejiyi yeni zirvelere taşıyor. Kendine has bir tarzı ve etkileyici bir hikayesi var. Renkli sanat tarzı ve daha agresif teması, oyunculara hitap edecek.

Mobilde harika görünen bir diğer strateji oyunu, Rebel Inc.’e üstün bir prequel olarak kabul edilen Plague Inc.’dir. Oyuncular ölümcül bir patojen yaratmalı ve onu tüm dünyaya yaymalıdır. Bu oyun bazı harika özelliklere sahiptir, ancak strateji ve gerçekçi simülasyon kombinasyonunda da benzersizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir