Winrar Arşiv Düzeltme Nasıl Yapılır? Winrar Arşiv Düzeltme Nasıl Yapılır?

Winrar Arşiv Düzeltme Nasıl Yapılır?

Bir arşivin beklenmeyen bir hatadan bozulması veya kapanması açılmaması gibi durumlarda aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz. Birçok kullanıcının bir zip dosyasını açmaya çalışırken karşılaştığı yaygın bir hatadır. Ancak, sorunu çözmek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Dosyanın yeni bir kopyasını indirmeniz veya farklı bir konumdan yeniden indirmeniz gerekebilir. Başka bir yol da, dosyaları taramak ve düzeltmek için üçüncü taraf bir araç kullanmaktır.

Bir zip dosyası, onu daha güvenli ve güvenilir hale getiren bazı gelişmiş özellikler sunan şifreli bir dosya biçimidir. Ancak bu avantajlara rağmen, bir arşivin beklenmedik bir şekilde sona ermesi sizi kötü bir sürprizle karşı karşıya bırakabilir. Bunun iki ana nedeni vardır: arşiv bozuktur veya dosya boyutunda bir uyumsuzluk vardır. Büyük veya karmaşık bir zip dosyasını ayıklamaya çalışıyorsanız, indirme işlemini gerçekleştirmek için yeterli ağ bant genişliğine veya sabit sürücünüzde boş alana sahip olduğunuzdan emin olmanız önemlidir.

Bir dosya indirilirken veya ayıklanırken kesintinin yanı sıra, diğer olası suçlular arasında kötü amaçlı yazılım, bozuk sektör diski veya bozuk bir sıkıştırma başlık dosyası bulunur. Bu tür bir felaketten kaçınmak için, herhangi bir verinin yedeklerini USB sürücü veya harici sabit sürücü gibi çıkarılabilir bir ortamda depolamak iyi bir fikirdir. Ve yapabiliyorsanız, indirme sırasında ağ bağlantınızı sabit tutmaya çalışın.

Neyse ki, hatayla ilgili ihtiyaçlarınız konusunda size yardımcı olacak bir dizi üçüncü taraf araç mevcuttur. Böyle bir araç, ücretsiz bir disk performansı optimize edici olan EaseUS Partition Master’dır. Kapsamlı bir sabit disk temizleme ve onarım işlevleri seti ile birlikte gelir. Ayrıca şirket, PC’nizin performansını optimize etme ve USB sürücülerinizi temizleme gibi bir dizi başka yararlı hizmet de sağlar.

ZIP dosyalarınızı taramak ve onarmak için EaseUS Partition Master gibi bir araç kullanmak, en yaygın hatalardan birini ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir. Onun yardımıyla, bozuk RAR ve ZIP dosyalarını yeniden yüklemenize veya yeniden yüklemenize gerek kalmadan kolayca tespit edebilir ve düzeltebilirsiniz. Ayrıca, tescilli algoritmaları verilerinizin güvende olmasını sağlar.

Belirli bir zip dosyasının kayda değer miktarda veri içerip içermediğini görmek için onu bir onaltılık düzenleyicide çalıştırabilirsiniz. Bu size dosyanın dosya boyutu ve içerdiği veri türü hakkında iyi bir fikir verecektir. Dosyanın içeriğini belirledikten sonra, dosyayı Windows Gezgini ile açabilir ve dosyayı oluşturan çeşitli öğeleri kontrol edebilirsiniz. Alternatif olarak, özel sorununuzla alakalı değilse verileri silebilirsiniz.

Bir arşivin beklenmedik bir şekilde sona ermesini önlemek için yapabileceğiniz başka bir şey, dosyayı farklı bir konuma indirmeyi denemektir. Bunu yapmak, kesinti olasılığını azaltacak ve sürecin sorunsuz bir şekilde akmasını sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Hatalı bir arşiv düzeltmesi yapmak karmaşık bir iştir, ancak bunu doğru yaparsanız, içeriğinizin keyfini uzun süre çıkarabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir