Valorant Hata Kodu 81, Valorant Hata Kodu 81 çözümü Valorant Hata Kodu 81, Valorant Hata Kodu 81 çözümü

Valorant Hata Kodu 81

Valorant Hata Kodu 81 hatası oyun sunucusu ile cihazınız arasındaki zayıf bağlantıdan kaynaklanmaktadır. Sorunla karşılaşan oyuncuların yapması gereken birkaç adım bulunmaktadır. Özellikle sık sık Hata Kodu 81 alan oyuncular bu adımları kesinlikle uygulamaları gerekmektedir.

Valorant hata kodu 81 sorunuyla karşılaşan oyuncuların yapması gereken birkaç adım bulunmaktadır. Bu adımlar son derece basittir ve kısa sürede çözüme ulaştırmaktadır. Birçok oyun kitlesine sahip olan Valorant kullanıcıları hata kodu 81 ile karşılaştıklarında ağ bağlantısıyla alakalı bir sorun olduğu belirtilmektedir. Fakat yine de çözümler esnasında yalnızca internet ayarlarını düzenlemek değil, bazı dosyaların yeniden yüklenmesini de sağlamak gerekebilir.

Çünkü dosyalar bozuk olabilir veya antivirüs programı nedeniyle bazı yazılımlara izin verilmiyor olabilir. Oyun esnasında kullanılan internet bağlantısının stabil olduğundan emin olmak öncelikle önemli bir adımdır. Bu nedenle eğer bağlantıyla alakalı bir sorun yaşanıyorsa modemin kısa süreliğine kapatılıp tekrar açılması işe yarayabilir. Bilgisayarda yer lan antivirüs programının devre dışı bırakılması da oyundaki hatanın kaybolması için bir çözüm olabilmektedir.

Valorant Hata Kodu 81

Valorant Hata Kodu 81, Valorant Hata Kodu 81 çözümleri
Valorant Hata Kodu çözümleri

Vanguard programı hileye karşı oluşturulmuş bir yazılımdır ve bu programın çalışmaması oyunun durmasına neden olabilmektedir. Vanguard programının yeniden başlatılması veya silinip tekrar yüklenmesi de yapılabilecek seçeneklerdendir.

Valorant oyun programının da yeniden yüklenmesi son adımlardan biridir. Bunun için Masaüstünden Başlat menüsüne tıklamanız ve Program ekle veya Kaldır yazmanız yeterlidir. Bu bölümde oyunun adını girerek Valorant yazısına sağ tıklayıp Kaldır seçeneğine tıklamalısınız. Temelde bir ağ hatasından kaynaklanıyor olsa da bozuk dosyalar veya güncellenme sorunu nedeniyle de oluşmuş ihtimali bulunmaktadır. Oyuncular tüm alternatifleri denemiş olsalar dahi olumlu sonuç alamıyorsa Destek Sayfası ile iletişime geçebilmektedir.

Valorant Hata Kodu 81 Çözüm Adımları

Valorant Hata Kodu 81 yaşıyorsanız oyun sunucusuyla bağlantınız kesilmiş demektir. Sorun genellikle sıkışık veya kötü bir ağ bağlantınız olduğunda ortaya çıkar. Bu olduğunda, oyunla bağlantınız kesilecek ve hatayı gidermek için oyunu yeniden başlatmanız gerekecek. Valorant oynamak için farklı bir cihaz kullanıyorsanız, onu kaldırmanız ve yeniden yüklemeniz gerekir.

Valorant’ta oyuncuların karşılaştığı en yaygın sorunlardan biri VAN 81‘dir. Bu hata kodu, Valorant programınız artık Riot Vanguard sunucusuna bağlanamadığında görünecektir. PC’nizi yeniden başlatmanızı ve Valorant istemcinizi yeniden başlatmanızı isteyecektir.

Valorant Hata 81‘i düzeltmek için bilgisayarınızı yeniden başlatın ve oyununuzu yeniden başlatın. Bu işe yaramazsa, Valorant’taki hile önleme sistemi olan Riot Vanguard’ı kaldırmayı deneyebilirsiniz. Bu hile karşıtı sistem, Valorant hatasının oluşmasına neden olabilir.

Diğer bir yaygın Valorant hatası VAN 81 hatasıdır. Bu hata, oyunun oyun dosyalarındaki bir sorundan kaynaklanır. Oynamaya devam etmeden önce oyun dosyalarının sağlam olduğundan emin olmalısınız. Bunu yapmak için Valorant başlatıcısını yönetici olarak çalıştırmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir