Türkiye'de Dropshipping Veren Firmalar Türkiye'de Dropshipping Veren Firmalar

Türkiye’de Dropshipping Veren Firmalar

Türkiye’de Dropshipping Veren Firmalar, Ülkemizde son zamanlarda Corona vakalarından dolayı online ticaret artmıştır. Bu denli ülkemizde Dropshipping stoksuz e-ticaret de yaygınlaştı. Bu ticaret yöntemi ile stok tutmadan kolaylıkla online ticaret yapabilirsiniz. Türkiye’de Dropshipping Veren Firmalar da elinde tuttuğu ürünleri bayiler veya bireysel satıcılar aracılığı ile son kullanıcıya satmaya başlamıştır. Burada söz konusu ürünü satıcı göndermez. Siz ürünü satarsınız ve ürünün sahibinden sattığınız müşteriye gönderilmesini sağlarsınız. Burada Dropshipping ile satış yapanlar sadece ürünleri satar başka bir şey yapmaz.

Bu sayede satacağınız ürünleri daha öncesinden almanız gerekmez. Ürünleri stok tutmanız da gerekmez. Siz sadece ürünleri pazaryerlerinde veya kendi internet sitenizde satarsınız. Dropshipping satış yöntemi ile dilediğiniz yerlerde hatta ürünleri sosyal medya hesaplarınız da bile satabilirsiniz.

Türkiye’de Dropshipping

Dropshipping, ürünleri stoklamadan, üretmeden veya depolamadan satma iş modelidir. Türkiye’de dropshipping yapmak, birçok fayda sağlayabilir.

 1. Yatırım gerektirmez: Dropshipping ile ürünleri üretmek, stoklamak veya depolamak gerekmez. Bu nedenle, yatırım maliyetleri düşüktür.
 2. Risk azaltır: Dropshipping ile satılan ürünler için stok maliyeti veya depolama maliyeti yoktur. Bu nedenle, stokta kalan ürünlerin satılamaması durumunda oluşabilecek zararlar azaltılmıştır.
 3. Çeşitlilik sağlar: Dropshipping ile satılan ürünler arasında çok çeşitlilik bulunabilir. Bu, müşterilerin daha fazla seçenekle karşılaşmasına ve daha fazla satış yapılmasına olanak tanır.
 4. Dünya çapında satış yapabilirsiniz: Dropshipping ile satılan ürünler dünya çapında satılabilir. Bu, pazarınızı genişletmenizi ve daha fazla satış yapmanızı sağlar.

5.Flexibility: Dropshipping allows you to run your business from anywhere with an internet connection, giving you the flexibility

Türkiye’de Dropshipping Veren Firmalar (2023)

Türkiye’de Dropshipping Veren Firmalar arayışına geçenler ilk olarak hangi sektörlerde satış yapacaklarını belirlemesi gerekmektedir. Bazı firmalar tek bir kategoride satış yapmaktadır. Bazı firmalar ise birden çok kategoride satış yapabilmektedir. Siz hangi sektörde başarılı olacağınıza inanıyorsanız o kategoride satış yapmaya başlayabilirsiniz. Türkiye’de Dropship veren firmaların sayısı her geçen gün artmaktadır. Çok fazla ürün sayısı olan bir xml firması yerine kaliteli ürünleri olan XML firmaları ile çalışmayı tercih etmelisiniz. Satışını yaptığınız ürünlerin iade ve kargo süreçleri ile uğraşmasanız da kaliteli ürünler satmanız sizin faydanıza olacaktır.

Sizlere aşağıda Dropshipping Veren Firmaların listesini paylaşacağız bu listeden kendinize uygun olan firma yada firmaları seçebilirsiniz. Bu sayede seçim yapmadan size fikir olacaktır. Tabiki burada tüm firmaları listeleyemeyiz olmasını istediğiniz firma yada firmaları yorumlar kısmından paylaşırsanız onu da eklemeye çalışırız.

Dropshipping bayilik veren firmalar

Dropshipping bayilik veren firmalar listesinden dilediğiniz firma ile iletişime geçerek kolayca XML Bayiliği alabilirsiniz. Bu sayede hızlıca ürünleri satmaya başlayabilirsiniz. Dropshipping bayilik hakkında sorularınızı yorumlar kısmından belirtin. Bu sayede sizlere hemen yanıtlayabiliriz. Dropshipping bayilik veren firmalar sizlere sadece ürün stoğunu ve stok bilgisini paylaşacaktır. Ürünleri sattığınızda sizin yerinize karglayacaktır. Genel olarak bu hizmet verilsede sizler anlaşma yapmadan istediğiniz hizmetlerin tümünü teyit etmeniz de fayda vardır.

Dropshipping bayilik veren firmalarda olması gereken özellikler

En dikkat edilmesi gereken konulardan biri de Dropshipping bayilik veren firmalarda olması gereken özellikleri aşağıdan inceleyelim;

 • Elinde stok bulunması gerekmektedir.
 • En az bir kategoride ürünlerinin olması gerekmektedir.
 • En az bir kargo firması ile anlaşması olması gerekmektedir.
 • Ürünlerin iadelerini incelemesi ve kabul etmesi gerekmektedir.
 • Ürünlerin he zaman arkasında olması gerekir.
 • Depolarında bulunan ürünleri sizlere gösterebilmesi gereklidir.
 • Size bile göstermediği ürünleri nasıl satabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir