Dropshipping firmaları Dropshipping firmaları

Türkiye’de Dropshipping Veren En iyi 10 Firma

Dropshipping firmaları, Türkiye’de Dropshipping Veren En iyi 10 Firma listemizden Dropshipping yapabileceğiniz firmaları inceleyin. Türkiye’de Dropshipping Veren Firmalar arasında tüm kategorilerden ziyade sadece tek kategoride de hizmet alabilirsiniz. Türkiye’de dropshipping her geçen gün popülerliği artmaktadır. Online ticaret kanallarına bakarsak eğer her geçen gün yenileri karşımıza çıkmaktadır. E-ticaret sektöründe bu alana olan ilginin artması, pek çok kişi dropshipping konusu merak etmektedir. Merak edenlerin yanında da bu sistem ile para kazanmak ve satış yapmak isteyenler de bir hayli fazladır.

Ülkemizde bulunan bazı firmalar, farklı alanlarda bu hizmeti sağlar. Gıda, kozmetik, yedek parça, anne ürünleri, bebek ürünleri, giyim ürünleri ve tekstil gibi bir çok alanda ve sektörde buz hizmet sağlanmaktadır. Bu şekilde ürün satışı gerçekleştirmek isteyen kişiler ihtiyaç duyduğu ürüne göre detaylı bir firma araştırması yapması gerekmektedir. Bu sayede satmak istediği ürünleri tek bir firmadan tedarik edebilir.

Türkçede stoksuz satış olarak da ifade edilen dropshipping , stok tutmadan satış yapma sistemine denir. Ürünleri siz depolamaz veya satmak için önceden satın almazsınız. Ürünler satıldıkça sizde hizmeti satın aldığınız firmaya bildirir ve onlar sizi için göndeirm yapar. Yani siz ürünü görmeden veya satın almadan satarsınız ve sizin yerinize Dropshipping Hizmeti veren firma gönderim sağlar.

Dropshipping Hizmeti almadan önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dropshipping Hizmeti almadan önce Dikkat Edilmesi Gerekenler, evet hizmeti kısa sürede alabilirsiniz. Fakat hizmeti aldıktan sonra üstlendiğiniz iş yükünün neler olacağını bilmeniz gerekir. Ürünleri müşteriye kim gönderecek. Ürün kargoları ile kim uğraşacak, Kargo ücretini kim ödeyecek gibi konuları belirlemeniz gerekmektedir. %10 kar olan bir üründen zarar etmemek için bu adımlar çok önemlidir.

Ürün Kataloğu ve İade Şartları Profesyonel Olmalıdır

Hazırladığınız online mağaza çalışması, müşteriye güven vermelidir. Müşteri kategorisinde satın alma işlemini gerçekleşmesi için, güvenin sağlanması ilk önemli konulardan biridir. Ürünlerin daima arkasında durmak müşteri tarafından size güven sağlar. İade şartlarının oluşumu müşteriye her zaman güven vermektedir. İadesi olmayan ürünler satın alından önce çok fazla soru gerektirir. Ürün kataloğunun oluşturulmasında önemli rol oynayan en önemli konu, ürün satış seçenekleridir. İade, kargo seçenekleri, ödeme seçenekleri ve diğer seçenekler, bu kategoride oldukça önem taşımaktadır.

Dropshipping de SEO En Önemli Konulardan Biridir

Dropshipping işlemlerinde diğer dikkat edilmesi gereken ve En Önemli Konulardan Biri SEO çalışmalarıdır. Ürünler bir firma tarafından tedarik edildiğinden ürünler başkaları tarafından da satılmaktadır. Mümkünse ürünlerin resimleri değiştirin. Aynı ürünlerin farklı varyasyonlu resimlerini veya yanına bir kaç ekleme yaparak satışa sunun. Bu sizin ürünlerinizin daha değerli olduğunu arama motorları tarafından diğer satıcılardan özel kılar. Bu sayede eğer kendi internet siteniz var ise web tasarımınız, müşteri kitlesine ulaşması için arama motorunda üst sıralara çıkma şansı artar.

Dropshipping ile Satış Artırma İpuçları

Satışlarınızı artırmak için bazı önemli paylaşılan İpuçları uygulayabileceğiniz bazı tavsiyeler;

Eksiksiz Ürün Bilgisi:

Doğru ürün adı ve detaylı ürün açıklaması, kaliteli, ürün odaklı, detaylı görsel ve eksiksiz ürün özellik bilgisi girişi müşterinin satın alma kararını etkilen önemli faktörlerdendir.

Doğru Fiyatlandırma: 

Pazar araştırması yaparak fiyat belirlemeli, belirlediğiniz fiyatların da doğru şekilde girişinin yapıldığından emin olmalısınız. Aynı zamanda düzenli fiyat kontrolleri yaparak olası bir hatanın önüne geçebilirsiniz.

Güçlü Stok:

Çok satan ürünler için yüksek stok belirlemeli, doğru online stok yönetimi yaparak fiziki olarak deponuzda bulunmayan bir ürünü online stoklara eklememelisiniz. Aynı zamanda düzenli stok kontrolleri yaparak tedarik edememe gibi hataların önüne geçebilirsiniz.

Trendyol Trafiği:

Kendi müşteri havuzunuzla, sosyal medya hesaplarınızda, ve kurumsal web sayfanızda web site mağaza linklerini ekleyerek ürünlerinize yönlendirmeler yapabilirsiniz.

Ek Avantaj ve İndirimler Sunma:

Avantajlı fiyatlar sunarak kampanyalara katılım sağlamalısınız. (Trendyol ve diğer pazaryerlerindeki Kampanyaları’na katılabilir, fiyatlarınızı indirim için listeleme şablonları oluşturarak düzenleyebilirsiniz.)

İyi Operasyon İle Müşteri Memnuniyeti:

Zamanında ve doğru teslime önem vermeli, günlük operasyonun takibi yapmalı ve mutlaka iadelerde hızlı aksiyon alarak müşteri memnuniyetini sağlamalısınız.

Reklam ve Kupon Tanımlama: 
Ürün sorularına hızlı ve açıklayıcı dönüşler yaparak, raporlarınızı düzenli şekilde takip ederek, satıcı mağazanızı tasarlayıp güncel tutarak, reklam yönetimi ile etkili reklamlar oluşturarak ve müşterilerinize verimli kuponlar tanımlayarak satışlarınızda pozitif etki sağlayabilirsiniz.

En iyi Dropshipping firmaları | En iyi 10 Firma

  1. YokYok
  2. Sihirli Ayakkabılar
  3. Stok Hanem
  4. E-Hediyeci
  5. Çiçeksepeti
  6. Yerimegönder
Çiçek Kategorisinde XML Tedarik Hizmeti Veren Firmalar
ciceksepeti
Banyo Kategorisinde XML Tedarik Hizmeti Veren Bayiler
irya.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir