Pubg Mobile açılamıyor hatası Pubg Mobile açılamıyor hatası

Pubg Mobile açılamıyor hatası

Pubg Mobile açılamıyor hatası, PUBG Mobil Oyununu telefonlarında açamayanlar ilk başta internet bağlantısını kontrol etmesini öneriyoruz. Daha sonrasında aşağıdaki adımları sırası ile uygulayabilirler.

Pubg Mobile açılamıyor hatası Rehber

PUBG MOBİLE GİREMİYORUM AÇILMIYOR ÇÖZÜM 100%,

Android cihazında PUBG Mobile’ı başlatmaya çalışırken bir hatayla karşılaşabilir. Böyle bir durumda, aşağıda sorunu çözmenize yardımcı olacak bazı ipuçları verilmiştir.

Ortaya çıkabilecek en yaygın hata, kullanıcının bir harita indirmeye çalışmasıdır. Bunun için birçok nedeni vardır. Bunlardan biri, PUBG Mobile’ın eski bir sürümüdür. Başka bir neden, bozuk bir önbellek veya bozuk dosyalardır. Diğer faktörler arasında, cihazda oyuna müdahale eden bir reklam engelleyici, bir GFX aracı veya başka programların yüklü olması yer alır.

Neyse ki, bu hataları önlemenin yolları var. Öncelikle, istikrarlı bir İnternet bağlantınız olduğundan emin olmanız gerekir. Mobil veri yerine güvenilir bir Wi-Fi ağında PUBG oynamayı deneyin. Ayrıca, haritaları farklı bir sunucudan indirmek için bir VPN kullanmayı deneyin. Bu şekilde, bir ağın gecikmesine veya hızına güvenmek zorunda kalmazsınız.

Cihazda bekleyen indirme olup olmadığını kontrol ederek de sorunu çözebilirsiniz. Oyun önbelleğini temizlemeyi ve cihazı yeniden başlatmayı da deneyebilirsiniz. Ancak bu yöntemler işe yaramazsa, sorunu çözmenize yardımcı olması için cihaz operatörünüzle iletişime geçmeniz gerekir.

İkinci olarak, oyun sunucularının durumunu kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bazı kullanıcılar, PUBG Mobile’ın sunucularına bağlanırken sorun yaşadığını bildirdi. Bunun nedeni muhtemelen düşük bant genişliği veya birçok cihazın aynı anda oyunu oynamaya çalışmasıdır. Bu sorunu önlemek için, DNS sunucularınızı değiştirmeyi denemek en iyisidir. Örneğin, internet sağlayıcınız bir WAN (geniş alan ağı) bağlantısı kullanıyorsa, yardım almak için müşteri hizmetleri departmanıyla iletişime geçebilirsiniz.

Üçüncüsü, grafik kartı sürücünüzü güncellemeyi deneyebilirsiniz. Bir grafik kartı hatası, hız aşırtma, eksik Windows dosyaları veya bellek ayırma sorunlarından kaynaklanabilir. Bu, sorunu çözmese de oyunun performansını artırmaya yardımcı olacaktır. Bu sorunu çözmezse, sürücüyü veya grafik kartını daha yeni bir modele güncellemeniz gerekebilir.

Pubg Mobile açılamıyor hatası (2023)

Dördüncüsü, oyunu etkileyen yazılımı veya uygulamayı güncelleyebilirsiniz. PUBG Mobile’ın bir dizi yetkisiz uygulama ve programdan etkilendiği bilinmektedir. PUBG’nizin düzgün çalışmasını sağlamak için bu istenmeyen uygulamaları temizlemeniz gerekir. Bunlar, virüsten koruma programlarını, tam ekranda çalışacak şekilde tasarlanmış oyunları veya reklam engelleme uygulamalarını içerebilir.

Beşinci olarak, PUBG mobil uygulamasını yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Uygulamayı yeniden yüklemek, uygulamanın önceki sürümünü kaldıracak ve mevcut sürümün kullanılmasına izin verecektir. Bunu yapmak, oyunun güncellenmesini sağlayabilir ve bir hatayla karşılaşmaz. Alternatif olarak, Google Play Store’a girip oyunun en son sürümünü yükleyebilirsiniz.

Son olarak, yerel olmayan bir PUBG sunucusuna erişmek için bir VPN kullanmayı deneyebilirsiniz. Birkaç oyuncu bunun sorunu çözebileceğini söylüyor.

Sorun bakım ve onarımdan kaynaklanmıyorsa, PUBG Mobile giremiyorum açılmıyor çözüm şu şekildedir:

 • İnternet bağlantı hızınızı kontrol edin. Wi-Fi ağından bağlanıyorsanız modemi kapatıp açın, diğer cihazların Wi-Fi bağlantısını kesin.
 • Oyunun güncel versiyonunu kullandığınızdan emin olun. Eğer oyun güncel değilse uygulama mağazasına giderek oyunu güncelleyin.
 • Cihazınızın arka planında çok fazla uygulama açıksa PUBG Mobile gibi büyük bir oyunu çalıştırmakta zorlanabilir. Bu nedenle arka planda yer alan diğer uygulamaları kapatıp oyuna tekrar girmeyi deneyin.

PUBG Açılmıyor Android Cep Telefonu için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Aşağıda belirtilen yöntemleri sırası ile deneyerek PUBG açılmıyor sorununu kısa sürede çözebilirsiniz. Şayet tüm belirtilen basamakları denediyseniz ve hala sorun yaşıyorsanız yoruma yazarak ziyaretçilerimizden yardım isteyebilirsiniz.

 1. PUBG Mobil Oyununu telefonlarında açamayanlar ilk başta internet bağlantısını kontrol etmesini öneriyoruz.
 2. Telefonunuzun Ayarlar > Uygulamalar bölümüne giderek burada Mobil PUBG oyun uygulamasını bularak bellek temizleme işlemi yapınız. Ön bellek temizleme işlemi yaptıktan sonra oyuna tekrardan giriş yapmayı deneyiniz.
 3. Ön bellek temizleme işlemi işe yaramaz ise, oyuna ait bir güncelleme olup olmadığını Play Store’dan ve App Store’dan kontrol ediniz. Güncelleme var ise oyunu güncelleyiniz, eğer güncelleme yoksa, oyunu telefondan kaldırıp tekrar kurunuz.
 4. Hala oyuna giremiyorsanız sürekli denemeye devam ediniz. İnternet bağlantınızın iyi olduğundan emin olunuz.
 5. Telefonunuz en az 2 GB RAM olması şarttır. Eğer telefonunuz 2 GB RAM’e sahip değilse oyun açılmayacaktır.
 6. Telefonunuzda yeteri kadar alanın olması, 2 GB RAM’e ait olmasına rağmen hala oyunu açamıyorsanız, telefonunuzda RAM’i fazla tüketen bir uygulamayı kaldırınız.
 7. Oyunu açmaya çalışmadan önce arka planda var olan uygulamaları kapatınız. Arkada planda çalışmaya devam eden uygulamalar RAM tüketmeye devam edeceğinden oyun açılmayabilir.
 8. Hala oyunu açamıyorsanız, telefonunuzu bir kere açıp kapamayı deneyiniz. Buda işe yaramaz ise bunların dışında size çözüm öneremiyoruz.

Zaman içerisinde  PUBG açılmıyor sorununa ait başka çözümler bulmamıza halinde burada yayınlamaya devam edeceğiz. Oyunun boyutunun yüksek olması ve oyun grafiklerinin yeterince belirgin olması, en az 2 GB RAM gerektirdiğinden, RAM oyunun açılması konusunda önemli bir etkene sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir