Minecraft Kayık Yapımı Minecraft Kayık Yapımı

Minecraft Kayık Yapımı

Minecraft kayık yapımı, Minecraft oyununda kayık yapmak isteyenler aşağıdaki adımları takip ederek kolayca kendi kayıklarını yapabilirler. Minecraft oyununda kayık yapmak oldukça basit ve kolay bir işlemdir. Sadece aşağıdaki adımları takip ederek kendinize bir kayık yapabilirsiniz.

Minecraft oyununda kayık yapmak için birkaç adım izlenmelidir. Bu adımlar, oyunun kendine özgü bir yapım sistemi olduğu için oldukça basittir. Aşağıdaki adımlar, oyunda kayık yapımının nasıl yapılacağını aşağıdaki adımlardan uygulayabilirsiniz:

 1. Malzemeleri toplayın: Minecraft oyununda kayık yapmak için gerekli olan malzemeler, odun blokları ve kırılmış taş bloklarıdır. Her bir kayık için 8 odun blok ve 1 kırılmış taş blok gerekir.
 2. Envanter penceresini açın: Minecraft oyununda envanter penceresi, oyun içinde kullanabileceğiniz malzemeleri ve eşyaları görmenize olanak tanır. Envanter penceresini açmak için “E” tuşuna basmanız gerekir.
 3. Malzemeleri düzenleyin: Envanter penceresinde, kayık yapmak için gereken odun bloklarını ve kırılmış taş bloklarını seçin. Minecraft kayık yapımı için, 9 hücreli bir kutu oluşturmanız gerekir ve her bir hücreye odun bloklarını yerleştirin. En sonda kırılmış taş blokunu koyun.
  • Kayığı yapın: Envanter penceresindeki düzenlediğiniz malzemeleri, oyunun ekranında bulunan masaüstüne sürükleyin. Kayık yapımı tamamlandığında, kayık oyun içinde kullanılabilir hale gelir.

Minecraft kayık yapımı

Oyunda kayık yapmak oldukça basit ve kolay bir işlemdir. Ayrıca, Minecraft kayık yapımı sayesinde oyun içindeki su yolculuklarınız daha kolay ve keyifli hale gelecektir. Kayık yapmak, oyunun kendine özgü yapım sistemi sayesinde herkes tarafından kolayca öğrenilebilir. “kayık yapımı” kelime öbeği, oyun severler için önemli bir konudur ve bu konuda detaylı bilgi bulmak isteyenlerin en çok aradığı konulardan biridir.

Minecraft’da Tekne Nasıl Kullanılır?

Minecraft’da tekne ile su yolculuğu yapmak isteyenler tekne kullanmaları gerekir. Kullanmasını bilmeyenler aşağıdaki adımları takip ederek tekne kullanmasını öğrenebilirler.

Minecraft’ta tekne kullanmak için şu adımları izleyin:

 1. Tekneye binin: Tekneye binmek için tekneye gitmeniz ve “Boşluk” tuşuna basmanız gerekir.
 2. Yönlendirin: Teknenin yönünü değiştirmek için “W”, “A”, “S”, ve “D” tuşlarını kullanabilirsiniz.
 3. Hızlandırın ve yavaşlatın: Teknenin hızını arttırmak için “Shift” tuşuna basın ve tekne hızını düşürmek için “Ctrl” tuşuna basın.
 4. İniş yapın: Teknenin iniş yapmasını istiyorsanız, tekneyi shorea doğru yönlendirin ve “Ctrl” tuşuna basın.
 5. İndirin: Teknenin indirilmesi için tekneye binmeniz ve “Q” tuşuna basmanız gerekir.

Minecraft’ta tekne kullanmak, oyunun kendine özgü yapım ve kontrol sistemi sayesinde oldukça basittir. Teknenizi kullanarak oyun içindeki su yolculuklarınızı daha keyifli ve eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Minecraft’ta Tekne Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta tekne yapmak için şu adımları izleyin:

 1. Malzemeleri toplayın: Minecraft’ta tekne yapmak için gereken malzemeler odun planks ve kırılmış taş bloklarıdır. Her bir tekne için 6 odun planks ve 5 kırılmış taş blok gerekir.
 2. Envanter penceresini açın: Minecraft oyununda envanter penceresi, oyun içinde kullanabileceğiniz malzemeleri ve eşyaları görmenize olanak tanır. Envanter penceresini açmak için “E” tuşuna basın.
 3. Malzemeleri düzenleyin: Envanter penceresinde, tekne yapmak için gereken odun planks ve kırılmış taş bloklarını seçin. Minecraft tekne yapımı için, 3×3 bir kutu oluşturmanız gerekir ve her bir hücreye odun planks yerleştirin. En sonda kırılmış taş bloklarını koyun.
 4. Tekneyi yapın: Envanter penceresindeki düzenlediğiniz malzemeleri, oyunun ekranında bulunan masaüstüne sürükleyin. Minecraft tekne yapımı tamamlandığında, tekne oyun içinde kullanılabilir hale gelir.

Minecraft’ta tekne yapmak, oyunun kendine özgü yapım sistemi sayesinde oldukça kolay ve basittir. Minecraft’ta tekne yapmak sayesinde oyun içindeki su yolculuklarınız daha kolay ve keyifli hale gelecektir.

Minecraft’ta bir meşe teknesinin nasıl yapıldığını keşfedelim.

Desteklenen Platformlar

Minecraft’ın aşağıdaki sürümlerinde bir meşe tekne mevcuttur:

PlatformDesteklenen (Sürüm *)
 Java Sürümü (PC / Mac)Evet
 Cep Sürümü (PE)Evet ( 0.11.0 )
 Xbox 360Evet
 Xbox OneEvet
 PS3Evet
 PS4Evet
 Wii UEvet
 Nintendo SwitchEvet
 Windows 10 SürümüEvet
 Eğitim SürümüEvet

Java Edition’da (PC / Mac) OTekne yapmak için gerekli malzemeler

Minecraft Java Edition’da (PC / Mac) bir meşe tekne yapmak için kullanabileceğiniz malzemeler şunlardır:

Windows 10, Xbox, PS, Wii U, Nintendo Switch ve Education Edition’da Tekne yapmak için gerekli malzemeler

Minecraft Pocket Edition, Windows 10, Xbox, PS, Wii U, Nintendo Switch ve Education Edition’da bir meşe tekne yapmak için kullanabileceğiniz malzemeler şunlardır:

İPUCU: Minecraft PE, Windows 10, Xbox 360, Xbox One, PS3, PS4, Wii U, Nintendo Switch ve Education Edition’da bir meşe tekne oluştururken, ayrıca bir tahta kürek de gerekir .

Hayatta Kalma Modunda Meşe Tekne nasıl yapılır

1. Üretim Menüsünü açın

Meşe Tekne yapabilmeniz için öncelikle 3×3 boyutlarına sahip üretim ızgarasını açmanız gerekiyor.

2. Bir Meşe Tekne yapmak için Öğeler Ekleyin

Üretim menüsünde, 3×3 üretim ızgarasından oluşan bir üretim alanı görmelisiniz. Bir meşe tekne yapmak için, 3×3 üretim ızgarasına 5 meşe ahşap tahta yerleştirin.

Bir meşe tekne yaparken, meşe ahşap plakaların aşağıdaki resimdeki tam olarak yerleştirilmesi önemlidir. Her iki tarafta ilk sıraya yerleştirilmiş 2 adet meşe tahta (ortadaki kutu boş bırakılmalıdır) ve ikinci sıraya 3 adet meşe tahta yerleştirilmelidir. Minecraft PE, Windows 10, Xbox, PS, Wii U, Nintendo Switch ve Education Edition için meşe bir tekne yapıyorsanız, ilk satırdaki orta kutuya tahta bir kürek eklemeniz gerekiyor.

Artık üretim alanını doğru desenle doldurduğunuza göre, meşe tekne görünecektir.

3. Meşe Teknesini Envantere Taşıyın

Meşe ağacından bir tekne yaptıktan sonra, yeni öğeyi envanterinize taşımanız gerekir.

Tebrikler, Minecraft’ta meşe bir tekne yaptınız!

Minecraft altın hesap

Bu konuda ilginizi çekebilir;

Minecraft altın hesap

Kaynak

www.gamer.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir